PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonałem zdjęcie swojej pracy



swojadroga
08-02-2010, 23:35
Witam,
Wykonuję instalacje antenowe w budynkach. Wykonuję czasem zdjęcia wykonanej instalacji. Podczas przebudowy własnej strony internetowej wykorzystałem jedno z takich zdjęć. Napisał do mnie klient (u którego to zdjęcie zostało wykonane), że mam natychmiast usunąć to zdjęcie, bo on sobie nie życzy chyba, że mu zapłacę.
Na zdjęciu widać antenę satelitarną (bez żadnego loga), dwie anteny do odbioru telewizji naziemnej (również bez znaków firmowych), maszt antenowy, komin i fragment dachu domu klienta i niebo. Żadnych osób nie widać jak również po zdjęciu nie można rozpoznać budynku, na którym została wykonana instalacja.
Klient wie, że to zdjęcie u niego zostało wykonane ponieważ, kiedy skończyłem montaż otrzymał to samo zdjęcie mms-em (na stronie zostało nieco wykadrowane).
Pytanie brzmi, czy musze to zdjęcie usunąć jeśli nie chcę płacić?

marszull
09-02-2010, 00:01
raczej niech sie wypowie jakis prawnik, ale moim zdaniem to nie. jesli budynek bylby w calosci i rozpoznawalny to chyba by bylo lepiej usunac takie zdjecie.

mazon
09-02-2010, 00:02
Jeśli na zdjęciu nie widać żadnych osób oraz szczegółów z życia prywatnego właściciela tego dachu to olej jego żądania, bo nie wydaje mi się abyś naruszał jego dobra osobiste - wręcz odwrotnie - jeżeli osobiście wykonałeś to zdjęcie a on zażądał od Ciebie usunięcia Twojego dzieła możesz zaproponować jemu wykupienie od Ciebie praw autorskich i dopiero po wykupieniu możesz usunąć je ze swojej strony internetowej
Cena - może być bardzo wysoka - za to zdjęcie to w końcu Ty jesteś "artystą"

stachu321
09-02-2010, 18:26
Olej pacjenta. Przecież nie trzeba być Anną Marią Wesołowską żeby ocenić, że próbuje zarobić na Twojej niewiedzy w zakresie prawnym. Pod względem paragrafów jesteś czysty, aż za czysty. Pozdr