PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz NKP 2010... Głosowanie!



Strony : [1] 2

hesja
01-10-2009, 18:02
info z dn. 23.10.2009
Mamy przyjemność poinformować, że po długich, nocnych obradach GTK (Grupa Trzymająca Kalendarz) wybrała 117 z puli 471 nadesłanych do Kalendarza NKP 2010 zdjęć. Z wybranych przez GTK zdjęć, forumowicze w drodze głosowania na Forum NKP wybiorą te 12 ich zdaniem najlepszych. Już od teraz aż do 29 października można oddać po trzy swoje głosy w każdej z 12-stu Kategorii. Zapraszamy do głosowania.

info z dn. 01.10.2009
Rozpoczynamy pracę nad kolejną edycją kalendarza NKP. Tym razem na rok 2010. Chcemy zdążyć z jego wydrukiem przed Świętami. Ze strony technicznej mamy już wszystko przygotowane. Brakuje nam tylko... zdjęć. Ponownie wszyscy mamy okazję pochwalić się swoimi pracami, z których 12 uświetni Kalendarz NKP 2010.
W Kalendarzu NKP 2010 znajdzie się oczywiście 12 zdjęć. Prosimy, by każdy kto chce wziąć udział w tej naszej rokrocznej zabawie przysłał maksymalnie dziesięć własnych, jego zdaniem najlepszych, najbardziej pasujących do kalendarza fotografii (czyli takich, jakie mogłyby przez 30 dni wisieć na ścianie u każdego, nie tylko u autora). Następnie zdjęciami zajmie się GTK (Grupa Trzymająca Kalendarz). GTK podzieli nadesłane fotografie, na 12 kategorii oraz wybierze z każdej kategorii po 10 jej zdaniem najlepszych prac. Prace te zostaną poddane forumowemu głosowaniu. W wyniku głosowania wybierzemy najlepszą fotografię z każdej z 12-tu kategorii tworząc zestaw najlepszych zdjęć do kalendarza. Przysyłać fotografie mogą oczywiście wszyscy członkowie NKP oraz użytkownicy naszego forum. Chcemy aby kalendarz NKP 2010 był jeszcze lepszy od poprzedników, przysyłajcie więc swoje najlepsze zdjęcia. Zdjęcia, które Was samych zachwycają.

Wszelkie szczegóły znajdziecie w zamieszczonym poniżej Regulaminie. W przypadku zaistnienia wątpliwości piszcie, pytajcie. Wierzymy, że podobnie jak w latach poprzednich, wszyscy będziemy się przy tworzeniu kalendarza NKP dobrze bawić a efektem tej zabawy - zachwycać.
Zapraszamy! :)

REGULAMIN PRZYSYŁANIA ZDJĘĆ DO KALENDARZA NKP 2010
1. Zdjęcia do Kalendarza NKP 2010 mogą przysyłać jedynie członkowie forum nikon.org.pl lub członkowie NKP.
2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką, pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon.
3. Każda osoba może wysłać 10 jej zdaniem najlepszych, najbardziej pasujących do Kalendarza NKP 2010 prac, niezależnie od kategorii.
4. Fotografie powinny być starannie dobrane.
5. W zabawie nie mogą uczestniczyć fotografie, które zostały zamieszczone w poprzednich edycjach Kalendarza NKP.
6. Przyjmowane będą prace tylko w formie elektronicznej w formacie JPG.
7. Wielkość pliku: matryca co najmniej 6MP, stosunek boków 3:2 (takie, i żadne inne – to ważne!) lub skan minimum 3000x2000 pikseli.
8. Prosimy o nazwanie pliku/ów następująco: forumowe pseudo_nr kolejny (dla przykładu: jeżeli hesja wysłałby zdjęcia, nazwałby je: hesja_01.jpg Kolejne: hesja_02.jpg).
9. Prosimy przysyłać tylko fotografie w układzie poziomym! Fotografie kadrowane w kwadrat lub w układzie pionowym niestety nie będą brały udziału w naszej zabawie.
10. Prosimy przysyłać swoje prace na serwer [nieaktualne - zdjęcia już wybrane].
11. GTK zastrzega sobie prawo do zmniejszenia fotografii, celem jej wyeksponowania do głosowania na forum i nadania jej numeru.
12. Prosimy o przysłanie wszystkich prac w terminie do 20.10.2009 do godz. 23.59.
13. GTK po nadesłaniu prac i ich przeglądzie, stworzy 12 tematycznych kategorii, w których umieści jej zdaniem po 10 najlepszych prac.
14. Decyzja GTK nie podlega dyskusji i GTK ma prawo nie podawać argumentów jakimi się kierowała podczas wyboru fotografii i ich przynależności do poszczególnych kategorii. Jednocześnie GTK dołoży wszelkich starań, by były to fotografie najlepsze z najlepszych.
15. Głosowanie rozpocznie się 23.10.2009 w godzinach porannych i potrwa do dn. 29.10.2009 do godz. 23.59.
16. Głosowanie odbywać się będzie w formie ankiety dla każdej kategorii oddzielnie. Szczegółowe zasady głosowania podane zostaną w momencie jego rozpoczęcia.
17. Ogłoszenie wyników głosowania, które zdjęcia będą miały zaszczyt widnieć w Kalendarzu NKP 2010 nastąpi do dn. 31.10.2009.
18. Autor fotografii przedstawiającej osobę musi mieć zgodę modelki/modela (lub jej/jego prawnych opiekunów w przypadku modeli nieletnich) na jej publikację, bądź dysponował oświadczeniem, że może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób.
19. Każdy autor zdjęć biorący udział w naszej akcji oświadcza, że zgadza się bezpłatnie opublikować swoje zdjęcia jednorazowo w celu druku Kalendarza NKP 2010 oraz oświadcza, że zdjęcie jest jego własnością i może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób.
20. Zwycięzcy każdej z 12 kategorii otrzymają bezpłatnie po 1 egz. Kalendarza NKP 2010.
21. Zysk ze sprzedaży Kalendarzy NKP 2010 zasili konto NKP.
22. GTK dołoży wszelkich starań, by Kalendarz NKP 2010 ukazał się jeszcze w listopadzie 2009.

woytec60
01-10-2009, 18:18
22. GTK dołoży wszelkich starań, by Kalendarz NKP 2010 ukazał się jeszcze w listopadzie 2010.
Chyba trzeba poprawić datę.

poprawione, dziekuje :)

2Cresky
01-10-2009, 18:20
Mam nadzieję, że kalendarz będzie w takiej formie jak w 2008 roku, bo ten obecny jest za delikatny.

b202
01-10-2009, 18:32
no trzeba szukać zdjęć do konkursu :) mam nadzieję, że się teraz uda, ostatnio było dość blisko ;P

hesja
01-10-2009, 19:22
Mam nadzieję, że kalendarz będzie w takiej formie jak w 2008 roku, bo ten obecny jest za delikatny.

najprawdopodobniej tak własnie będzie

hesja
01-10-2009, 21:30
trafne uwagi pebeesa wprowadzone
dzięki :)

wilk325
01-10-2009, 21:34
trafne uwagi pebeesa wprowadzone
dzięki :)

???? nie rozumiem, ale ja z prowincji:)

Sl@wcio
01-10-2009, 21:52
Kto jest w składzie GTK? Chyba to nie tajemnica?

hesja
01-10-2009, 22:52
GTK jest w trakcie ustalania :)

wilku - PB podeslal dwie uwagi na PW
dokladniej precyzuja postanowienia w pkt. 1 i 2 regulaminu
by nie bylo niedomowien :)

deoc
02-10-2009, 10:27
nigdy nie wysylalem zdjec do kalendarza, ale w tym roku postaram sie cos wyslac... :)
Dobrze by bylo, aby byl tak jak planujecie kalendarz np. w grudniu byl w sprzedazy :)

grajnert
02-10-2009, 14:46
Krotkie pytanie - data powstania zdjecia jest nieistotna czy tez zdj wykonane w 2009?

hesja
02-10-2009, 14:57
nieistotna :)
moze byc tez w 1909 roku :)

andrzejp
02-10-2009, 17:31
Zdjęcia dajemy- już doczytałem.
Sorry.

everyman
02-10-2009, 22:36
...a tak się ostatnio zastanawiałem kiedy zabawa wystartuje - no nareszcie. :)
I znowu wyjdę na marudę ale szkoda, że ponownie wygrała orientacja pozioma...

kichu
02-10-2009, 22:49
...a tak się ostatnio zastanawiałem kiedy zabawa wystartuje - no nareszcie. :)
I znowu wyjdę na marudę ale szkoda, że ponownie wygrała orientacja pozioma...

To raczej ze wzgledów edytorsko/technicznych niz stricte fotograficznych. Tak przynajmniej podejrzewam...

everyman
02-10-2009, 23:05
Moim zdaniem każdy układ może zaistnieć w kalendarzu (byle ich nie mieszać w jednym). Niemniej jednak pewnie ta decyzja ma swoje uzasadnienie i jej nie neguję, bo ani nie jestem pomysłodawcą, ani wykonawcą (ot szary człowieczek) ...byłby układ pionowy to też znalazłby się ktoś kto by napisał, że woli poziom. ;)
Na dniach postaram się znaleźć chociaż jeden kadr, który mógłby trafić do takiej publikacji, a kto wie może zmobilizuję się do strzelenia czegoś nowego, bo jesienny widok siedzi mi ostatnio w głowie (ech dawno pejzaży nie fotografowałem). :D

Woland
03-10-2009, 04:19
a akty można podesłać jako propozycje?:)

b202
03-10-2009, 09:17
a akty można podesłać jako propozycje?:)

ja nie widzę przeszkód ;) fajnie by mieć jedno takie zdjęcie w kalendarzu :) nie wiem tylko co na to GTK

hesja
03-10-2009, 09:43
w 2008 roku w grudniu byl akt i bylo super
oczywiscie nie jakis hardcore :)

malasana
03-10-2009, 13:23
Czy 6 megapikseli to absolutne minimum? Mam sporo dobrych zdjec, ktore maja nieznacznie mniej... Ach ta mala matryca:(

everyman
03-10-2009, 14:06
malasana: Nie przyznawaj się tylko interpoluj - może się nie zorientują jeśli są dobrej jakości. ;)

axer
04-10-2009, 21:42
(...)
2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką, pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon.
(...)

A S5 z podpiętą nikonowską optyką się łapie, czy definitywnie odpada?

pebees
05-10-2009, 07:19
A S5 z podpiętą nikonowską optyką się łapie, czy definitywnie odpada?
Ja nie wiem, prawdę mówiąc... ale tak sobie myślę, że zaraz Wini zapyta, czy Canon z nikonowską optyką się łapie... :D

everyman
05-10-2009, 22:45
To jeszcze was pomęczę... czy dyptyki, które mieszczą się w ustalonych proporcjach (3x2) wchodzą w grę?

darko
06-10-2009, 11:08
2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką, pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon.

Czyli korpus nikona z obcą optyką może być ;)
W tym roku postaram się wystartować, może się uda

axer
06-10-2009, 21:26
Ja nie wiem, prawdę mówiąc...

Ja właśnie też nie wiem, dlatego zapytałem. I odpowiedzi wypatruję ;)

NaRvA
08-10-2009, 08:51
ale punkt drugi regulaminu to porazka ... w koncu chyba liczy sie fotografia, a nie onanizm sprzetowy no nie ? :|

pebees
08-10-2009, 08:53
ale punkt drugi regulaminu to porazka ... w koncu chyba liczy sie fotografia, a nie onanizm sprzetowy no nie ? :|
Tak, liczy się fotografia. I mi też się ten punkt nie podoba, jednak pogodzić się trzeba z faktem, iż jest to kalendarz Nikon Klub Polska, a nie FotoKlub RP :)

prz3mo
08-10-2009, 08:54
ale punkt drugi regulaminu to porazka ... w koncu chyba liczy sie fotografia, a nie onanizm sprzetowy no nie ? :|

Nie porażka, tylko to kalendarz jakby nie było Nikon Klub Polska. Bezsensem było by w nim prezentować zdjęcia wykonane np. Canonem. Logo Nikona ( i pewnie jakaś reklama) będą tam widoczne, więc zdjęcia "wypadałoby" by były robione Nikonami :)

malasana
08-10-2009, 09:06
Czy 6 megapikseli to absolutne minimum? Mam sporo dobrych zdjec, ktore maja nieznacznie mniej... Ach ta mala matryca:(
Panowie, z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz:) Dzieki!

NaRvA
08-10-2009, 09:13
Nie porażka, tylko to kalendarz jakby nie było Nikon Klub Polska. Bezsensem było by w nim prezentować zdjęcia wykonane np. Canonem. Logo Nikona ( i pewnie jakaś reklama) będą tam widoczne, więc zdjęcia "wypadałoby" by były robione Nikonami :)

wcale nie musza byc podpisane jakim aparatem zostaly zrobione ;p

Sl@wcio
08-10-2009, 13:46
Odpowiedź będzie pewnie po przyjeździe Prezesa z Axalp.

fIlek
08-10-2009, 13:58
ale punkt drugi regulaminu to porazka ... w koncu chyba liczy sie fotografia, a nie onanizm sprzetowy no nie ? :|

Sam wiesz, że tolerancja innych marek na tym forum praktycznie nie istnieje, bo mało kto zwraca na to w ogóle uwagę. Nawet w NKP mamy przedstawicieli innych systemów i nikt nie zwraca na to nawet uwagi. Jednak jeśli druk kalendarza będzie wspierany jak co roku przez Nikon Polska, to głupio byłoby publikować w takim wydawnictwie zdjęcia z aparatów innych systemów.

NBA
08-10-2009, 14:33
To może i ja coś wyślę... hmmm...

axer
08-10-2009, 14:37
Nie porażka, tylko to kalendarz jakby nie było Nikon Klub Polska. Bezsensem było by w nim prezentować zdjęcia wykonane np. Canonem. Logo Nikona ( i pewnie jakaś reklama) będą tam widoczne, więc zdjęcia "wypadałoby" by były robione Nikonami :)

Porażka. W zeszłym roku, w pierwszej wersji regulaminu, nie było takiego wymogu. Zmian nie śledziłem, ale w którymś momencie taki zapis dodano. Na starcie było tak:


Z tego co pamiętam to w tamtym roku w regulaminie napisane było, że zdjęcie ma być zrobione przy użyciu sprzętu Nikona. W tym roku takiego zapisu nie widzę - czy to znaczy, że w kalendarzu mogą być fotki np. z Canona?


tak na szybko...
nie wazne jakim aparatem... wazne ze Jestes z forum!
mamy zbyt duzo przyjaciol uzywajacyh innej marki ktorzy sie baaardzo z forum utozsamiaja
i robia piekne fotki! (Hlynur?) nie mozemy im zabronic udzialu w zabawie

Później już standardowo - tylko Nikon:


niestety nie udalo mi sie tej opcji przepchnac :/
regulamin w tym punkcie uległ zmianie

Tak więc podejrzewam, że Fuji też nie przejdzie.

JK
08-10-2009, 15:09
Prezesa nie ma, ale jest Zastępca Prezesa. :wink:

Powiem tak. Ten regulamin, ani ta cała "GTK" nie były jeszcze nawet dyskutowane na zebraniu Zarządu. To jest jedynie projekt regulaminu, który wymaga zatwierdzenia, w formie Uchwały Zarządu.

Moim zdaniem (i za tym będę głosował na zebraniu Zarządu) każdy członek NKP ma prawo zgłosić swoje zdjęcia do Kalendarza NKP. Wszelkie ograniczenia w tym względzie należy traktować jako niczym nie uzasadnione dyskryminowanie niektórych z nas. Podczas przyjmowania nowych członków do Stowarzyszenia nikt nie pyta kandydatów o używany sprzęt. Nikt też nie pyta o producentów aparatów, obiektywów, lamp, statywów, czy toreb. Nie ma takich wymogów w Statucie, ani w Regulaminie NKP, czyli nie powinno ich być także w Regulaminie dotyczącym Kalendarza NKP, tym bardziej, że jest to praktycznie jedyne ograniczenie.

Moim zdaniem, jeśli ktoś jest członkiem NKP, to może zgłaszać swoje zdjęcia do Kalendarza NKP niezależnie od tego, czym były one robione. Nawet przysłowiowe "pudełko po butach" nie powinno nikogo dyskryminować. Ewentualne ograniczenia sprzętowe mogą dotyczyć jedynie tych, którzy do NKP nie należą, ale nie powinny dotyczyć członków Stowarzyszenia. To jest oczywiście moje zdanie, ale podczas zebrania Zarządu będę głosował za takim rozwiązaniem.

Sl@wcio
08-10-2009, 15:28
A kiedy się zbierze Zarząd w celu omówienia regulaminu i uchwalenia go? (w pierwszym poście nie ma słowa że to jest "projekt") Żeby tylko nie było za późno, no chyba że terminy przysłania zdjęć też zostaną przesunięte, aczkolwiek jeśli teraz już wiadomo że kalendarz powstanie to fotki wybierać w swoich zasobach już można ;-)

JK
08-10-2009, 15:37
Niedawno zebranie było (21 września), ale temat nie został poruszony.

Wielkiego pośpiechu chyba nie ma, bo w ubiegłym roku zdjęcia do kalendarza zostały wybrane dopiero w połowie listopada i dało się go wydrukować przed świętami.

Jacek_Z
08-10-2009, 15:46
..Ewentualne ograniczenia sprzętowe mogą dotyczyć jedynie tych, którzy do NKP nie należą, ale nie powinny dotyczyć członków Stowarzyszenia..
To nie wygląda dobrze. Wychodzi na to, że członkowie NKP sa mocno uprzywilejowani. Obowiązuje ich inny (luźniejszy) regulamin niz forumowiczów - to raz, a dwa "szarzy" forumowicze użyczają swoje zdjęcia gratis na rzecz organizacji. Na kalendarzu jest napisane, że to kalendarz NKP, a zdjęcia są (także) ludzi nie będących w NKP. W dodatku NKP będzie miało zapewne niewielki, ale jednak jakiś dochód. Wychodzi na to że forumowicze zrzucają się (zdjęciami) na NKP. Całe szczęście, że NKP się odwdzięcza forum w pewnym zakresie.
Oczywiście dawanie zdjęć na kalendarz jest dobrowolne, więc jak ktoś nie chce wspomagać NKP to zdjęć nie musi dawać.
Zdaję sobie sprawę, że jako ciało mające osobowość prawną NKP łatwiej jest załatwiać wszystkie sprawy finansowe niż gdyby kalendarz był "tylko forumowy".
Zapis o fotografiach zrobionych wyłącznie nikonami był 2 lata temu, rok temu były perturbacje z tym zapisem, po dyskusji wrócił zapis o zdjęciach wykonanych nikonami (można dodac lub nikkorami, fuji wtenczas by się mogło załapać). Jeśli to ma być "kalendarz nikona" (nieistotne forum czy NKP) to zdjęcia z nikonów. To powinna być konsekwencja logiczna. Ja to pojmuje tak: jeśli nikon wydaje folder nikonowski to zdjęcia musza być z nikonów. Jeśli nikon wspomaga kogoś (np wystawę fotograficzną dzieci) to mogą byc fotki robione innym sprzętem. W jednym przypadku chwali się firma nikon, a w drugim firma nikon pomaga fotografom. Kalendarz jest chwaleniem firmy nikon. To róznica jak propagowanie nikona a pomaganie fotografom. Inne rozłożenie akcentów.

Absolutnie nie mam nic przeciwko innym systemom. Na wczorajszym spotkaniu fotokujaw w pewnym momencie nikony były w miejszości. Było 5 posiadaczy nikonów i 6 osób posiadających pentaxy i canony. Na wystawie (dofinansowanej przez NKP za co bardzo dziękuję) były zdjęcia robione canonani itd. To jednak inne sytuacje.

JK
08-10-2009, 15:55
Jacku. Mnie się te zapisy nie podobają. To ma być Kalendarz Stowarzyszenia. Nie Nikona, tylko Stowarzyszenia. Czyli taka dyskryminacja członków NKP jest, moim zdaniem, niedopuszczalna. O tych, którzy do NKP nie należą można ewentualnie dyskutować, ale nie o członkach NKP, który robią zdjęcia innym sprzętem - na przykład Fuji i Nikkorami, albo Nikonem i Sigmami, czy Tamronami. Mam nadzieję, że już nie ma wątpliwości, co do moich poglądów na sprawę.

W tym roku już była jedna duża akcja wymagająca wyłącznie sprzętu Nikona - wystawa "Ptaki Polskie". Wszyscy członkowie NKP płacą identyczne składki i wszyscy mają równe prawa, czyli nie powino się robić kolejnej akcji (Kalenadarz NKP) tylko dla użytkowników sprzętu Nikona. Jeśli to ma być regułą, to trzeba to zapisać w Statucie, żeby użytkownicy: Fuji, Sigmy, Tamrona, Tokiny, czy nawet Canona wiedzieli, że nie będą mieli takich samych praw, jak inni członkowie NKP.

Odnośnie dochodu, to on wcale taki mały nie jest, bo poprzedni kalendarz przyniósł Stowarzyszeniu ponad 9 tys. PLN zysku.

b202
08-10-2009, 17:41
tak rozluźniając dyskusję


Odnośnie dochodu, to on wcale taki mały nie jest, bo poprzedni kalendarz przyniósł Stowarzyszeniu ponad 9 tys. PLN zysku.

jak ja bym miał chętnych tylu klientów co jest i czeka na kalendarz NKP to wydał bym swój żeby tyle zarobić, mógłbym już w końcu zmienić puszkę na nową :) ehhhh ;)

Jacek_Z
08-10-2009, 18:15
. To ma być Kalendarz Stowarzyszenia. Nie Nikona, tylko Stowarzyszenia. Czyli taka dyskryminacja członków NKP jest, moim zdaniem, niedopuszczalna. ..
Jesli tak jest pojmowany kalendarz to jeszcze gorzej - moim zdanem. Skoro to kalendarz stowarzyszenia (ale nikona!!!) to zdjęcia powinny być członków stowarzyszenia, a nie forumowiczów. Tak jak to teraz wychodzi to stowarzyszenie będzie sie "reklamowało" (po częsci) nie swoimi zdjęciami. Za chwile dojdziemy do wniosku, że powinien byc kalendarz NKP i drugi, inny kalendarz forumowiczów. Wydanie dwóch kalendarzy chyba mija sie z celem. A jak kalendarz ma być jeden to wszyscy powinni dawac do niego zdjęcia na równych prawach, a nie tworzyć inny zapis dla członków NKP i inny dla reszty.

JK
08-10-2009, 18:26
A jak ma być "pojmowany" Kalendarz NKP?

Panowie. Ja, w przypadku Kalendarza NKP jestem przeciwny tym wszystkim sprzętowym ograniczeniom. Po pierwsze jest to trudne, albo niemożliwe do sprawdzenia, bo jak się wywali lub przeedytuje exif, to zawsze można dowodzić, że zdjęcie zrobione S3 było na przykład z D3000. Ale o ile w stosunku do osób, które do NKP nie należą, można o tym ewentualnie dyskutować, to w przypadku członków NKP o takich ograniczeniach nawet myśleć nie powinniśmy. Co to za różnica, czy członek NKP zrobił zdjęcie D90 z Nikkorem 50/1.4, czy S5 z Nikkorem 50/1.4, albo D70 z Sigmą 50/1.4? Ma taki sprzęt jaki ma, należy do Stowarzyszenia, płaci składki i powinien mieć prawo zgłosić swoje zdjęcia do Kalendarza NKP. Dla mnie to jest oczywiste.

prz3mo
08-10-2009, 18:26
Ewentualne ograniczenia sprzętowe mogą dotyczyć jedynie tych, którzy do NKP nie należą, ale nie powinny dotyczyć członków Stowarzyszenia.

No to to już jest w ogóle bezsens. W takim razie po co informacja o kalendarzu wisi na ogólnodostępnym forum? Członkowie stowarzyszenia mogą wysłać zdjęcia z Canona, a spoza stowarzyszenia już tylko z Nikona?
Albo rzeczywiście przyjąć, że zdjęcia mogą być z czegokolwiek i wszyscy mogą takowe wysłać, albo tylko z Nikonów, ale raczej powinno się tyczyć wszystkich. Albo mi się wydaje, albo ktoś o czymś na czas nie pomyślał...

Jacek_Z
08-10-2009, 19:32
.. Ale o ile w stosunku do osób, które do NKP nie należą, można o tym ewentualnie dyskutować, to w przypadku członków NKP o takich ograniczeniach nawet myśleć nie powinniśmy. Co to za różnica, czy członek NKP ....
Nie pojmuję dlaczego członkowie NKP nie mogli by się samoograniczyć. To że statut NKP nie zabrania fotografowania np canonem nie oznacza że w regulaminach konkursów (zdjęcia na kalendarz to swego rodzaju konkurs - tak są te zdjęcia w końcu selekcjonowane) nie można robić ograniczeń. Jest np zapis, że zdjęcie na kalendarz ma być poziome, w proprcjach 3:2. Czy w takim razie członek NKP powie, że to go nie obowiązuje, bo w statucie NKP nie ma wytycznych o fotografowaniu w poziomie? Regulamin na prawo narzucać pewne rzeczy. Które w konsekwencji niestety wykluczą pewne osoby (tzn fotografujące nienikonowskim sprzętem) czy pewne zdjęcia. Nie dogodzi się wszystkim. Prosty przykład i bardzo osobisty :) Mnie zapis o poziomych kadrach właściwie wyklucza. 95% moich zdjęć (w tym wszystkie najlepsze) to piony. Większość kalendarzy ma układ pionowy (nawet te krajobrazowe) tymczasem mamy trzeci kalendarz z rzędu w poziomie.

JK
08-10-2009, 20:37
...... Prosty przykład i bardzo osobisty :) Mnie zapis o poziomych kadrach właściwie wyklucza. 95% moich zdjęć (w tym wszystkie najlepsze) to piony. Większość kalendarzy ma układ pionowy (nawet te krajobrazowe) tymczasem mamy trzeci kalendarz z rzędu w poziomie.
Masz rację. To jest następny problem do przemyślenia.

Sl@wcio
08-10-2009, 20:51
Jeśli NKP nie wprowadza żadnych ograniczeń przy przyjmowaniu w swoje szeregi użytkowników innych marek (i dobrze!) to przy jakichkolwiek akcjach fotograficznych nie może być ograniczenie do sprzętu Nikona - to dla mnie proste. Może natomiast zaistnieć sporadycznie wyjątek iż pewien projekt takim uwarunkowaniem będzie kierowany (np. kiedy głównym sponsorem będzie Nikon Polska) - ale o takim wyjątku wszyscy powinni być świadomi, co wydaje się logiczne aczkolwiek zawsze będzie ktoś poszkodowany.

Badol
08-10-2009, 21:06
Witam, co do zdjęć w pionie to może dobrym pomysłem byłoby robienie co rok dwóch kalendarzy? Jeden jak obecnie w poziomie a drugi w pionie. Moim zdaniem to świetny pomysł bo jestem przekonany, że : 1) jest wiele niesamowitych zdjęć (pion), z których wyjdzie świetny kalendarz; 2) założę się, że wielu przydałby się właśnie taki format kalendarza (mi tak, kupiłbym 2 :)); więcej zdjęć, 2 kalendarze i szansa na zwiększenie przychodów :). Co wy na to? Pozdr.

JK
08-10-2009, 21:10
Jeśli NKP nie wprowadza żadnych ograniczeń przy przyjmowaniu w swoje szeregi użytkowników innych marek (i dobrze!) to przy jakichkolwiek akcjach fotograficznych nie może być ograniczenie do sprzętu Nikona - to dla mnie proste. Może natomiast zaistnieć sporadycznie wyjątek iż pewien projekt takim uwarunkowaniem będzie kierowany (np. kiedy głównym sponsorem będzie Nikon Polska) - ale o takim wyjątku wszyscy powinni być świadomi, co wydaje się logiczne aczkolwiek zawsze będzie ktoś poszkodowany.

Dokładnie. I tak właśnie było z wystawą "Ptaki Polskie". Większość naszych "ptasiarzy" robi te zdjęcia puszkami Nikona i szkłami Nikona, Nikon dał kasę na wystawę, więc nikt nie protestował przeciwko takim ograniczeniom. Tym bardziej, że jest to dość specyficzna dziedzina fotografii i nie każdy może się nią zajmować, nie posiadając odpowiedniego sprzętu. Ale w przypadku Kalendarza NKP jest dokładnie odwrotnie. Tu zdjęcia mógłby zgłosić praktycznie każdy, gdyby nie te sprzętowe ograniczenia. Tak sobie myślę, że jeśli te sprzętowe ograniczenia zostaną utrzymane, to spora część członków NKP straci możliwość uczestniczenia w czymkolwiek. "Ptaki Polskie" - nie, Kalendarz NKP - nie, a innych możliwości w ciągu całego roku nie było. Nie wiem, czy to by było dobre rozwiązanie?

Sl@wcio
08-10-2009, 21:13
Badol - no jak kupiłbyś 2 to trzeba zweryfikować regulamin i wprowadzić zmiany ;-D
Ale prawda może być bardziej okrutna - ciekawe ile kalendarzy zostało w magazynie?
Nie omieszkam dodać też iż ostatni kalendarz otrzymałem bez 2 miesięcy - czym byłem sfrustrowany ;(

JK
08-10-2009, 21:15
Z tego co wiem, to nie zostało nic, ale może nie o wszystkim wiem. :wink:

fIlek
08-10-2009, 21:18
Badol - no jak kupiłbyś 2 to trzeba zweryfikować regulamin i wprowadzić zmiany ;-D
Ale prawda może być bardziej okrutna - ciekawe ile kalendarzy zostało w magazynie?
Nie omieszkam dodać też iż ostatni kalendarz otrzymałem bez 2 miesięcy - czym byłem sfrustrowany ;(

Do listopada jeszcze trochę czasu zostało, więc jak będziesz gdzieś na mazowszu to podjedź, został mi jeszcze jeden, bo kolega kazał wziąć i dla niego, a potem olał sprawę :D

pebees
08-10-2009, 21:52
No to to już jest w ogóle bezsens. W takim razie po co informacja o kalendarzu wisi na ogólnodostępnym forum? Może dlatego, że to jest FORUM - NIKON KLUB POLSKA ? Przynajmniej ja tak mam napisane w lewym górnym rogu strony....

Jacek_Z
08-10-2009, 21:55
Nie przesadzajmy z tym drugim kalendarzem w pionie. Po prostu jakiegoś roku się doczekamy układu pionowego (np w 2011).

Z wystawą "Ptaki ..." nie wiedziałem o ograniczeniach, ale sądzę, że ta wystawa, kalendarz itp sprawy w jakie zapewne będą miały miejsce w przyszłości mogą mieć podobne obwarowania. W nazwie NKP umieszczono słowo nikon. Skoro nie chcecie wyróżniać tej marki może trzeba było przybrać inną, neutralną nazwę stowarzyszenia? Ale w końcu sie wywodzicie z forum nikona, użytkowników sprzętu marki nikon i ludzie powinni brać pod uwagę preferowanie nikonów/nikkorów i zdjęć robionych nikonami.
Podaje pod rozwagę zmodyfikowanie statusu NKP tak, by "nieświadome" jak z tego wynika do tej pory osoby, mogły się spodziewać tego, że (w niektórych sytuacjach - np wymagania sponsora) preferowany/wymagany/pierwszeństwo będzie miał nikon, jego użytkownik, fotografie zrobione nikonami/nikkorami.
W końcu macie układ z NPS w sprawie naprawy no własnie ... nikonów. Canonierzy w takim razie też sa poszkodowani? Przedpremierowe prezentacje sprzętu ... są nikona. Nie canona. Chyba ludzie wstępujący w szeregi NKP są świadomi, że macie powiązania z nikonem i godzą się z pierwszeństwem nikona w tym towarzystwie? Bo z tego co piszecie wynika, że nieświadome niczego osoby (robiące nie nikonami) wstępują do NKP i niespodziewanie są dyskryminowane. Jak wyliczyłem są poszkodowane w stosunku do innych (nikoniarzy) na kilku polach i ... tego sie powinni spodziewać, nie miec o to pretensji. Sądzę, że nie mają. Żeby się ewentualnie zabezpieczyć przed pretensjami dopiszcie punkt w statusie czy regulaminie. Mnie to juz co prawda przypomina USA i koniecznośc pisania na kartonowych kubkach z kawą, że może być gorąca i można sie oparzyć.

Sory, że pisze canona. chodzi oczywiście o przykładowo podany sprzęt innej marki niż nikon.
PS - ja pierw miałem canona, potem nikony.

Sl@wcio
08-10-2009, 22:08
... albo że kota nie suszy się w mikrofalówce ;-)

JK
08-10-2009, 22:42
..... Z wystawą "Ptaki ..." nie wiedziałem o ograniczeniach, ale sądzę, że ta wystawa, kalendarz itp sprawy w jakie zapewne będą miały miejsce w przyszłości mogą mieć podobne obwarowania. W nazwie NKP umieszczono słowo nikon. Skoro nie chcecie wyróżniać tej marki może trzeba było przybrać inną, neutralną nazwę stowarzyszenia? Ale w końcu sie wywodzicie z forum nikona, użytkowników sprzętu marki nikon i ludzie powinni brać pod uwagę preferowanie nikonów/nikkorów i zdjęć robionych nikonami. ....

Zgoda. Choć moim zdaniem powinno wystarczyć to, że autor zdjęcia użył/używa jakiegoś wyrobu Nikona. Albo korpusu, albo obiektywu, albo lampy, czy choćby skanera do filmów. Nie powinno być tak, że ktoś kto ma puszkę Fuji (korpus to w końcu też Nikon) i worek Nikkorów jest automatycznie odsuwany na bok. Nie powinno być tak, że podpięcie Sigmy, czy nawet jakiegoś Samyanga, albo Lensbaby do puszki Nikona dyskwalifikuje autora zdjęć. Moim zdaniem powinniśmy wspierać i promować użytkowników sprzętu Nikona, ale powinno nas także interesować wszystko, co da się do tego sprzętu Nikona kreatywnie podpiąć i zrobić tym zdjęcie. Myślę, że nie powinniśmy iść z tymi ograniczeniami zbyt daleko, albo trzeba jednoznacznie zapisać w Statucie, że członek NKP musi dysponować kompletem sprzętu produkcji Nikona. Ale może jednak nie dajamy się zwariować.

Myślę, że to powinien być kolejny temat do przedyskutowania podczas Walnego.

S_Beast
09-10-2009, 09:48
Jacku. Mnie się te zapisy nie podobają. To ma być Kalendarz Stowarzyszenia. Nie Nikona, tylko Stowarzyszenia.
To zmieńcie nazwę stowarzyszenia, aby nie było w niej słowa "Nikon". W mojej opinii nieetyczne byłoby zamieszczanie w dowolnym kalendarzu, który zawiera w tytule słowo "Nikon" zdjęć wykonanych korpusem innym niż Nikona. Jakby na to nie spojrzeć, taki kalendarz reklamuje markę i używanie do reklamy zdjęć uzyskanych przy pomocy korpusów innych marek jest nieetyczne i tyle.

Poza tym cytat ze statutu stowarzyszenia.
"ROZDZIAŁ II
Cele i środki działania
1. Upowszechnianie i popularyzacja marki Nikon poprzez fotografię i szerokie wsparcie użytkowników wyrobów firmy Nikon."
...z wykorzystaniem idealnego oddawania kolorów cery ludzkiej przez Canona 5D.. :D

Nie moja sprawa, ale jest to co najmniej zabawne, że członkami stowarzyszenia mogą zostać osoby, które nie używają jako głównego, lub ewentualnie równorzędnego, korpusu marki Nikon, bo jak oni mogą swoimi Canonami, Fujikami, Pentaxami wspierać markę Nikon?
Nie jestem za tworzeniem getta i popieram otwartość tego forum, ale jeśli członkami stowarzyszenia zostają osoby, które nie mogą etycznie wpierać realizacji celu nr 1, to trochę śmieszne jest.

Jacek S
09-10-2009, 10:12
Zgoda. Choć moim zdaniem powinno wystarczyć to, że autor zdjęcia użył/używa jakiegoś wyrobu Nikona. Albo korpusu, albo obiektywu, albo lampy, czy choćby skanera do filmów. Nie powinno być tak, że ktoś kto ma puszkę Fuji (korpus to w końcu też Nikon) i worek Nikkorów jest automatycznie odsuwany na bok. Nie powinno być tak, że podpięcie Sigmy, czy nawet jakiegoś Samyanga, albo Lensbaby do puszki Nikona dyskwalifikuje autora zdjęć. Moim zdaniem powinniśmy wspierać i promować użytkowników sprzętu Nikona, ale powinno nas także interesować wszystko, co da się do tego sprzętu Nikona kreatywnie podpiąć i zrobić tym zdjęcie. Myślę, że nie powinniśmy iść z tymi ograniczeniami zbyt daleko, albo trzeba jednoznacznie zapisać w Statucie, że członek NKP musi dysponować kompletem sprzętu produkcji Nikona. Ale może jednak nie dajamy się zwariować.

Myślę, że to powinien być kolejny temat do przedyskutowania podczas Walnego.

Ale ja nie widzę w regulaminie zapisu zabraniającego użycia optyki innej niż Nikona, w punkcie 2 jest tylko zapis mówiący o konieczności wykonania zdjęć aparatem marki Nikon, nie ma tam słowa o optyce, i tak ja to interpretuję.

Inna sprawa, że nie jestem do końca przekonany o słuszności takiego zapisu, choć zgadzam się z grubsza z argumentacją Jacka Z, w końcu zarówno w nazwie stowarzyszenia jak i tego forum jest marka Nikon, więc coś za tym powinno iść i nie postrzegałbym tego jako brak tolerancji dla innych systemów...

MZ warto dopuścić tutaj jeden wyjątek, mianowicie korpusy Fuji serii SxPro, w końcu to ten sam system, a i puszka w większości oparta na Nikonach (z tego też powodu cały czas jakoś nie pasuje mi umieszczanie tych puszek w dziale "Inne Systemy" na forum, ale to osobny temat), może warto w regulaminie napisać coś w tym stylu: "... wykonanych aparatami Nikona lub systemu Nikona..."; ot takie moje subiektywne przemyślenia...

Jacek_Z
09-10-2009, 10:24
.... wykonanych aparatami Nikona lub systemu Nikona......Ja bym napisał wykonanych aparatami nikona lub obiektywami nikkor.
W tym momencie do nikonów moga być podczepione sigmy itp, natomiast jeśli do Fuji jest podpięty nikkor to też by spełnił warunki.

pebees
09-10-2009, 11:02
Ja bym napisał wykonanych aparatami nikona lub obiektywami nikkor.
W tym momencie do nikonów moga być podczepione sigmy itp, natomiast jeśli do Fuji jest podpięty nikkor to też by spełnił warunki.
A co ze zdjęciami zeskanowanymi kulskanami?

woytec60
09-10-2009, 12:05
Tak sobie czytam ten wątek, do NKP nie należę ale...


Jacku. Mnie się te zapisy nie podobają. To ma być Kalendarz Stowarzyszenia. Nie Nikona, tylko Stowarzyszenia. Czyli taka dyskryminacja członków NKP jest, moim zdaniem, niedopuszczalna. O tych, którzy do NKP nie należą można ewentualnie dyskutować, ale nie o członkach NKP...
O la, la...
No to członkowie NKP powinni sobie założyć oddzielny wątek do utworzenia swojego kalendarza, najlepiej niewidoczny dla innych, szarych użyszkodników sprzętu firmy Nikon, sami powinni wysyłac tam swoje zdjęcia i sami powinni kupować gotowy kalendarz za właśne pieniądze.
Jak tylko dla NKP to na całego ;)


Jesli tak jest pojmowany kalendarz to jeszcze gorzej - moim zdanem. Skoro to kalendarz stowarzyszenia (ale nikona!!!) to zdjęcia powinny być członków stowarzyszenia, a nie forumowiczów. Tak jak to teraz wychodzi to stowarzyszenie będzie sie "reklamowało" (po częsci) nie swoimi zdjęciami. Za chwile dojdziemy do wniosku, że powinien byc kalendarz NKP i drugi, inny kalendarz forumowiczów. Wydanie dwóch kalendarzy chyba mija sie z celem. A jak kalendarz ma być jeden to wszyscy powinni dawac do niego zdjęcia na równych prawach, a nie tworzyć inny zapis dla członków NKP i inny dla reszty.
Quod erat demonstrandum


Ja bym napisał wykonanych aparatami nikona lub obiektywami nikkor.
W tym momencie do nikonów moga być podczepione sigmy itp, natomiast jeśli do Fuji jest podpięty nikkor to też by spełnił warunki.
Też z tak to widzialbym.
Oczywiscie jeśli ktoś spytałby mnie o głos...


A co ze zdjęciami zeskanowanymi kulskanami?
Skan to przetwarzanie gotowego obrazu a nie fotografowanie :roll:

pebees
09-10-2009, 12:12
Skan to przetwarzanie gotowego obrazu a nie fotografowanie :roll:
Hmm... czyli kliszowy sprzęt nikona też się nie łapie... bo on tylko przetwarza obraz, to klisza fotografuje! :D

Woland
09-10-2009, 12:35
a czy można np. teraz wysłać 3 foty a za tydzień po nowej sesji dorzucić jeszcze coś jak wyjdzie fajnie?

Jacek_Z
09-10-2009, 13:45
jak się zmieścisz w terminie i ilości zdjęć to tak.

Sl@wcio
09-10-2009, 17:02
Tylko proszę nie róbmy podziału na MY-NKP i ONI-FORUM, celem stowarzyszenia nie jest podział a konsolidacja środowiska. Nie zapominajmy również czy nazwa Nikon Klub Polska czy Forum Nikon Klub Polska - nosi w swojej nazwie słowo Nikon - i to on nas w pewnym sensie zjednał tutaj na forum. Nie rozkładajmy na czynniki pierwsze statutów i regulaminów, a jeśli już to wprowadźmy poprawki takie, żeby każdy kto interesuje się fotografią mógł do nas dołączyć.

Pumexior
09-10-2009, 22:55
A jak jest z potwierdzeniami odbioru zdjęć? Pierwszy raz wgrywałem coś na ftp i nie wiem czy czegoś nie pochrzaniłem :)

arachiusz
10-10-2009, 10:23
A jak jest z potwierdzeniami odbioru zdjęć? Pierwszy raz wgrywałem coś na ftp i nie wiem czy czegoś nie pochrzaniłem :)
wysyłasz maila do http://forum.nikon.org.pl/private.php?do=newpm&u=343 i grzecznie czekasz aż potwierdzi , lub nie dojście fot...:mrgreen:

Pumexior
10-10-2009, 13:50
Napisałem wczoraj i grzecznie czekam :)

hesja
10-10-2009, 15:10
witajcie! :)
wlasnie wrocilismy z Axalp (mowie Wam focenie focenie i jeszcze raz focenie a nie wieczne debaty) a tu...
same dobre wiesci :)
np. ta, że JK w koncu zainteresowal sie sprawa Kalendarza NKP :)
nie odzywal sie ani w momencie gdy pytalem kto sie tym z ramienia zarzadu zajmie
a co gorsza - nie odzywal sie w czasie gdy padlo haslo : "przeslijcie prosze swoje uwagi do zalaczonego Regulaminu".
Teraz wiem, ze sie tym interesuje szkoda ze tylko na forum a nie jak trwaly prace w Zarzadzie. Był czas na uwzglednienie wszystkich uwag. Mam nadzieje ze na tym zapal sie nie skonczy i poprowadzi sprawe Kalendarza NKP do konca :)

do rzeczy kilka spraw:
1. Jak slusznie zauwazyl Axer to ja rok temu bylem za tym, by w Kalendarzu NKP byla dowolnosc sprzetu. Zmienilismy jednak ten zapis z racji takiej, ze skoro NP jest 100% sponsorem druku i sam do swoich potrzeb dostaje czesc Kalendarzy to byloby glupio gdyby w opisie 12 fotek kalendarza (zalozmy hipotetycznie) wygraly same Canony :) ale podumamy nad tym na Zebraniu, ktore mam nadzieje uda sie zwolac na dniach. wszystkie strony w tym sporze maja racje i trzeba to jakos rozsadnie wyposrodkowac.
2. Pamietajcie o jednym: zyski z kalendarza NKP zasila konto NKP a co za tym idzie - bedzie wiecej srodkow na organizacje ciekawych akcji NKP dla...... no przeciez ze nie dla NKP tylko ale dla nas wszystkich czyli tez dla forumowiczow :) Przeciez to TU oglaszamy wszelkie akcje i we wszystkich forumowicze moga i biora aktywny udzial. To juz dawno przerabialismy i myslalem ze temat jest przez wszystkich zrozumialy.
3. Podobnie jest z Kalendarzem NKP. To nasza wspolna sprawa. Kazdy z nas moze miec w nim swoje zdjecie (fajnie?) Kazdy z nas moze Kalendarz NKP nabyc i sie nim cieszyc. NKP nie przywlaszcza sobie przywilejow ze to Kal jego i tylko jego. Bo... bo sponsor to NP, marketing na forum, zdjecia z calego forum, organizacja dzialan to NKP, sprzedaz tez poprzez NKP ale ogloszenia o sprzedazy na forum, zysk dla NKP a z tego zysku znowu kasa dla... wszystkich na forum tez. Bardzo Was prosze o powstrzymanie sie od tak drastycznego oddzielania spraw NKP od forum itd. To juz przerabialismy. Podane tu uwagi byly uwagami prywatnymi poszczegolnych osob i prosze nie traktowac ich jako GLOSu calego NKP.

Kalendarz NKP to nasza wspolna zabawa i radosc. Kazdy moze brac w niej udzial i cieszyc sie z niej na rowni. Chodzi tylko o to by jak najsprawniej przeprowadzic zebranie materialu do jego produkcji i poprowadzic organizacje. Dlatego uznalismy, ze to najwyzszy czas na rozpoczecie akcji (bo wszyscy wiemy jak to jest w branzy drukarskiej i drukiem pod koniec roku). Teraz oczywiscie mozna ten regulamin lekko doszlifowac tak - by juz nikogo niczym nie draznil a dal podstawe do dobrej zabawy. Wnioski oczywiscie zbieramy i pojawia sie na dniach po debacie w Zarzadzie. Balem sie, (i nadal boje) ze debata bedzie wazniejsza od samego Kalendarza a sprawy formalno-emocjonalne sprawia... ze Kalendarz NKP 2010 sie nie pojawi. Mysle ze tego by nikt z nas nie chcial. Przesylajcie zdjecia i bawcie sie dobrze. Reszta sie zajmiemy i wszelkie nowinki beda w tym watku wyartykulowane.

PS. Mozna miec Canona i wspierac marke Nikon - widzialem to na codzien jak moj przyjaciel po uszy obwieszony Canonem (bo mial od dawna) wspieral i wspiera w NKP marke Nikon bo ja strasznie szanuje i bardzo ceni! Do tego stopnia ze w Axalp...... a to juz Wam powie sam albo po prostu zmieni swoj podpis w stopce :D To była super chwila! Lechu - szacun :)

Sl@wcio
10-10-2009, 20:41
Fotki z Lechem w roli głównej - obwieszony Canonem a na głowie czapka Nikona i polar NKP, obiegły już cały świat ;-)

hesja
11-10-2009, 08:54
Fotki z Lechem w roli głównej - obwieszony Canonem a na głowie czapka Nikona i polar NKP, obiegły już cały świat ;-) a to już od tegorocznego Axalp trochę historia :)

Marta Baranowska
11-10-2009, 20:06
eee pewnie nie mam szans ale moze cos sie znajdzie do wysłania... :)

Mariusz888
11-10-2009, 20:45
Ja też nadziei wielkich sobie nie robię ale może coś podrzucę ;)

Hoobie
12-10-2009, 18:08
Podesłałem małe "co nie co" - spróbować zawsze warto ;) Może coś z tego wyjdzie...

mariuszstr
13-10-2009, 16:56
Witam wszystkich na forum nikona.
Jestem zainteresowany kupnem kalendarza NKP2010, jaki będzie nakład kalendarzy i kiedy będzie można zamawiać?

Sl@wcio
13-10-2009, 18:21
Witam wszystkich na forum nikona.
Jestem zainteresowany kupnem kalendarza NKP2010, jaki będzie nakład kalendarzy i kiedy będzie można zamawiać?

Zamówić będzie go z pewnością można w sklepie NKP który niebawem ruszy. I nie ma obawy nakładu całego nie wykupisz ;-)
Poza tym ten wątek nie jest do zamówień kalendarza. O sprzedaży pewnie będzie trąbienie na całym forum i nie przegapisz tego.

Marta Baranowska
15-10-2009, 12:49
Witam wszystkich na forum nikona.
Jestem zainteresowany kupnem kalendarza NKP2010, jaki będzie nakład kalendarzy i kiedy będzie można zamawiać?

cierrpliwoościi ;)

Krzysiek C
15-10-2009, 15:26
No i ja też coś podrzuciłem w tym roku. Trzeba spróbować swoich sił ;)

ozi1024
15-10-2009, 21:45
No i ja też coś podrzuciłem w tym roku. Trzeba spróbować swoich sił ;)

Ja także:D

arachiusz
18-10-2009, 21:07
Spróbować zawsze warto i ja coś zapodałem , ale ogólnie ciężko ze względu na poziome kadry :)

everyman
18-10-2009, 22:41
Spróbować zawsze warto i ja coś zapodałem , ale ogólnie ciężko ze względu na poziome kadry :)
Również dołączyłem do zabawy... i też miałem ten problem. ;)

hesja
20-10-2009, 09:11
Przypominam że dziś jest..... 20-sty!
Kończymy zbieranie zdjęć do edycji 2010.
Prosimy o zapchanie serwera :)

b202
20-10-2009, 10:28
jeszcze zdążyłem 6 wysłać, ale i tak się nie załapię ;) jak zawsze :-P

darko
20-10-2009, 10:30
Też wysłałem ale wtakim gronie to nie liczę że coś mojego pójdzie do druku

shaolin
20-10-2009, 10:30
A ja nic nie wyslalem, bo nic nie mam :(

pinokio
20-10-2009, 10:50
A ja mam ale nie dam, bo się wstydzę ;)

wizja
20-10-2009, 11:07
już nie bądźcie tacy skromni, poddajcie się ocenie szanownego Żyri ;)

wysłałem kilka obrazków...



Prosimy o zapchanie serwera :)

... w takim razie dorzucę ze 3 filmiki ;)

Szuwar
20-10-2009, 11:32
A ja mam pytanie - w jaki sposób będzie przeprowadzona weryfikacja sprzętowa wykonanego zdjęcia?

U mnie po zamianie na jpg w exifie głusza. Nie chciałbym odpaść akurat z tego powodu :-D

lookash
20-10-2009, 13:22
To ja jeszcze też dorzuce pytanie. Czy na zdjęciach może pojawić się jakakolwiek typografia?

hesja
20-10-2009, 13:31
jedna drugiej nie rowna
czasem dodaje wiele zdjeciu czasem... odejmuje

przesylaj nie masz nic do stracenia
najwyzej GTK bedzie miala zagwozdke :)

ps. fajny awatar :)

everyman
20-10-2009, 13:41
jeszcze zdążyłem 6 wysłać, ale i tak się nie załapię ;) jak zawsze :-P
Widzisz, mogliśmy się dogadać w kilka osób... każdy wysłałby po jednym na samym początku, a potem popsułoby się serwer i GTK nie miałaby wyboru.

A ja mam pytanie - w jaki sposób będzie przeprowadzona weryfikacja sprzętowa wykonanego zdjęcia?

U mnie po zamianie na jpg w exifie głusza. Nie chciałbym odpaść akurat z tego powodu :-D
Mam to samo... gdyby co służę NEFami.

hesja
20-10-2009, 13:47
najprawdopodobniej zwyciezcy popisza sie oswiadczeniami :)

b202
20-10-2009, 17:03
Widzisz, mogliśmy się dogadać w kilka osób... każdy wysłałby po jednym na samym początku, a potem popsułoby się serwer i GTK nie miałaby wyboru.

ano widzisz, w przyszłym roku robimy ekipę 12 zdjęć i wysyłamy :) a reszcie zablokujemy serwer ;)

arachiusz
20-10-2009, 18:34
A ja mam pytanie - w jaki sposób będzie przeprowadzona weryfikacja sprzętowa wykonanego zdjęcia?

U mnie po zamianie na jpg w exifie głusza. Nie chciałbym odpaść akurat z tego powodu :-D

Po co exif kolory z nikona każdy wyjadacz rozpozna :)

wizja
20-10-2009, 19:50
Po co exif kolory z nikona każdy wyjadacz rozpozna :)

"I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki" :mrgreen:

rainer
20-10-2009, 20:40
poszły...ale mało brakowało i bym nie wysłał zdjęć , źle coś spojrzałem i myślałem że termin jest do 23.10 :-P

hesja
20-10-2009, 20:51
spokoooojnie :)
za rok tez jest rok :)

biedny kyllan - ma dzis istne oblezenie :)
sam poslalem paczuszke godzinke temu :)

everyman
20-10-2009, 22:56
najprawdopodobniej zwyciezcy popisza sie oswiadczeniami :)
Spoko jutro podeślę oświadczenie... i puszczę przelew za sierpień jeśli jeszcze jest ta karta wolna. ;)

ano widzisz, w przyszłym roku robimy ekipę 12 zdjęć i wysyłamy :) a reszcie zablokujemy serwer ;)
Reszta ustaleń na PW, żeby nie podpadało. :p

Po co exif kolory z nikona każdy wyjadacz rozpozna :)
Z drugiej strony jakbyśmy zdjęcia z jakiegoś Hassel'a podpisali D80 + 18-70 to jaką reklamę byśmy zrobili Nikonowi. :D

spokoooojnie :)
za rok tez jest rok :)

biedny kyllan - ma dzis istne oblezenie :)
sam poslalem paczuszke godzinke temu :)
Tradycyjnie wszyscy czekają do ostatniej chwili... nie zazdroszczę GTK.



Została jeszcze 1 godzina i 5 minut.

jm
20-10-2009, 22:59
...sam poslalem paczuszke godzinke temu :)

No to.... pozamiatane!;)

Jacek_Z
20-10-2009, 23:38
Wrzuciłem 5 zdjęć w imieniu Wolanda, on nie mógł wejść na ftp.
Jak wysyłam pliki Total Commanderem to od razu znikają "po drugiej stronie" ?

everyman
20-10-2009, 23:49
Jak wysyłam pliki Total Commanderem to od razu znikają "po drugiej stronie" ?
Tak.

stachu321
20-10-2009, 23:56
dobra, ja też rzutem na taśmę parę gniotów dosłałem. A nóż widelec.

edit. To się nazywa wyczucie, ostatnia fotka przeszła o 23.59 :D

hesja
21-10-2009, 00:03
Wrzuciłem 5 zdjęć w imieniu Wolanda, on nie mógł wejść na ftp.
Jak wysyłam pliki Total Commanderem to od razu znikają "po drugiej stronie" ?
jest instrukcja sprawnie dzialajaca :)


Tradycyjnie wszyscy czekają do ostatniej chwili... nie zazdroszczę GTK.

a tam :) jak jest fajna ekipa i wie czego chce to jest z tym nocka super zabawy :)
jutro zabieramy sie do roboty
juz zacieram rece :)

w GTK będą prawie tradycyjnie:

MarS
glisek
Andy_O
kyllan
i moja skromna osoba :)

zobaczycie - wybierzemy najlepiej jak sie da

hesja
21-10-2009, 00:05
To się nazywa wyczucie, ostatnia fotka przeszła o 23.59 :D

eee no to nie odlot samolotu
jak ktos ma wyslac foty o 1.00 to mysle ze tragedii nie bedzie
obadamy co i jak - robota od jutra rana :)

yaqb
21-10-2009, 07:27
obadamy co i jak - robota od jutra rana :)

Grupie Trzymającej Kalendarz życzymy udanej i owocnej pracy :)

b202
21-10-2009, 07:34
Grupie Trzymającej Kalendarz życzymy udanej i owocnej pracy :)

i pozytywnego rozpatrzenia naszych prac do kalendarza :)

yaqb
21-10-2009, 08:55
i pozytywnego rozpatrzenia naszych prac do kalendarza :)

otóż to :)

sea21
21-10-2009, 09:59
Grupie Trzymającej Kalendarz życzymy udanej i owocnej pracy :)
A my idziemy na piwo:mrgreen:

Szuwar
21-10-2009, 13:39
Jeszcze się okaże, że niektórymi body można robić zdjęcia :-D

b202
21-10-2009, 16:21
Jeszcze się okaże, że niektórymi body można robić zdjęcia :-D

pewnie, że tak, z D70s i D80 były zdjęcia wspaniałe na wystawie w Międzyzdrojach i byś nawet nie zgadł, że to z tych puszek, a czemu? ......................... bo Nikon nie robi ściemy :)

Marta Baranowska
21-10-2009, 20:28
mam nadzieję, że moje zdjęcia drogą przez Shaddixxa dotarły ;)

L_O_G_A_N
21-10-2009, 20:48
Do kiedy można wysyłać zdjęcia?
Jestem tu nowy i prosze o rekomendacje do klubu NKP :)

b202
21-10-2009, 20:49
Do kiedy można wysyłać zdjęcia?
Jestem tu nowy i prosze o rekomendacje do klubu NKP :)

skończ już człowieczku:!:

L_O_G_A_N
21-10-2009, 20:52
Ok już sory :P
A do kiedy zdjęcia można wysłać?

b202
21-10-2009, 20:53
Ok już sory :P
A do kiedy zdjęcia można wysłać?

do wczoraj, czytaj posty będziesz wiedział

Pumexior
21-10-2009, 22:46
Logan chyba niewiele straciłeś.
Dla mnie samo dostanie się zdjęć do głosowania jest sukcesem nie mówiąc już o druku :)

pinokio
21-10-2009, 23:03
Dla mnie samo dostanie się zdjęć do głosowania jest sukcesem nie mówiąc już o druku :)

To już wiesz, że twoje przeszły?

Pumexior
21-10-2009, 23:34
Zanim je zrobiłem to już wiedziałem że będą w kalendarzu :) A tak serio to źle sformułowałem zdanie, miałem na myśli że BYŁO BY sukcesem, gdyby w ogóle się tak stało :)

wizja
22-10-2009, 00:30
napięcie rośnie ;)

darko
22-10-2009, 10:05
napięcie rośnie ;)
A co rośnie na pięcie? :mrgreen:

wizja
22-10-2009, 10:33
A co rośnie na pięcie? :mrgreen:

na pięcie rośnie na przykład :mrgreen:

bp, nmsp ;)

wywar
22-10-2009, 22:03
Napięcie jakbyśmy mieli wybierać herosa do misji kosmicznej ,żeby zdetonował bombę na asteroidzie niosącej zagładę dla Ziemi.

charmside
23-10-2009, 08:32
Głosowanie już w toku? Czy trzeba poczekać jeszcze chwilę? :)

adrian
23-10-2009, 08:37
O, teraz dopiero znalazłem ten wątek. Szkoda, bo bym też cos podesłał :(

hesja
23-10-2009, 09:08
praca GTK trwała prawie do godz. 4 rano
ufff nad kazda fota debata ale mysle ze udalo sie wybrac najlepiej
stworzylismy tez 12 kategorii w ktorych mniej wiecej bedzie po 10 zdjec

ankiety powinno nam sie udac stworzyc jakos do poludnia
niech wszyscy z GTK wstana i rzuca chlodnym okiem raz jeszcze na uklad ankiet :)

co do technicznych aspektow naszego dzialania
to bylo nas 5-cioro i przechodzilo zdjecie ktore dostalo przynajmniej 3xT
na swoje prace autorzy nie glosowali (wiec bylo trudniej)
w sytuacjach spornych byla grana poczekalnia, losy ktorej rozstrzygaly sie na koncu przy tworzeniu ostatecznego ukladu. Jak zawsze bylo bardzo pracowicie i wesolo.
Bardzo dziękuję za robotę:
Marcie Holce
MarS-owi
Andiemu_O
Gliskowi
i se samemu :)
Napisze oczywiscie tutaj jak juz wszystko bedzie jasne

charmside
23-10-2009, 09:58
No to poczekamy sobie do południa :)

Jacek_Z
23-10-2009, 11:46
Pierwszy miesiąc już jest :)
Czy komentujemy fotki, można dyskutować? Czy tylko głos i na razie cisza?
Właśnie zaraz jadę na plener do Paradizo, głosować będę w poniedziałek :)

everyman
23-10-2009, 11:52
Szybko się uwinęliście szanowna GTK. :)
Teraz czekam, czy gdzieś pojawi się mój gniot między tymi pstrykami. :p

hesja
23-10-2009, 11:54
NIE GLOSUJCIE JESZCZE
NIECH MARTA SKONCZY ANKIETY TWORZYC :)

czy szybko? hmmm no troche to trwalo ale terminy ciasne :)

ps. zazdroszcze wam Warsztatow w Paradizo buuuuu

Jacek_Z
23-10-2009, 11:57
Na razie niech tworzy wątki na forum moderatorów, a potem gotowe przeniesie. Ja kiedyś tez tak robiłem, korzystając z zamkniętego dla reszty forumowiczów miejsca jako brudnopisu.
Podobno nie chodzi oddawanie głosów na 3 zdjęcia.

hesja
23-10-2009, 11:59
damy jakos rade ;)
na spokojnie niech narod widzi jak sie pisze historia :mrgreen:

hesja
23-10-2009, 12:44
a tu na jednym zdjeciu ktos (mam pewne podejrzenia kto) chcial przekabacic
obrady GTK (skad on mial to zdjecie?)
na zdjeciu (OCZYWISCIE NIE MOJEGO AUTORSTWA) widac wyraznie wszystkich 5 czlonkow GTK obradujacych nad Kalendarzem NKP to już było o świcie
wybaczcie ze linkuje to zdjecie ale nie moglismy sie powstrzymac od smiechu :)
autorowi gratulujemy! :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://hesja.pl/gtk/196.jpg)

mina MarSa - ten w środku - bezcenne :D

Jacek_Z
23-10-2009, 12:46
rewelacja. :-D
Zdjęcia są zdecydowanie lepsze niz w zeszłym roku. Jak nie wybierzemy najgorszych fot z zestawów to kalendarz będzie świetny.:-D
Juz musze wychodzić :), zdążyłem zobaczyć wszystkie kategorie. :)

MarS
23-10-2009, 12:48
mina MarSa - ten w środku - bezcenne :D
ale ja przynajmniej jeszcze siedzę a Ty z Gliskiem już przysypiacie na leżąco :mrgreen:

Szuwar
23-10-2009, 12:51
mina MarSa - ten w środku - bezcenne :D


ale ja przynajmniej jeszcze siedzę a Ty z Gliskiem już przysypiacie na leżąco :mrgreen:

Spadłem z krzesła :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hesja
23-10-2009, 12:51
taaa siedzisz a oczy same Ci sie zamykaja :D

MOŻNA GŁOSOWAĆ!!! :)

Marta zrobiłaś kawał super roboty z tymi ankietami :)
dziękujemy Ci baaardzo :)

holka
23-10-2009, 12:54
taaa... fotka maupek od wczoraj mnie rozsmiesza :)

"ja chce teraz przerwe na siku" :) - jestem nieprzytomna, chociaz i tak dziekuje Slawku za to, ze dales mi pospac chociaz do 10tej :) Pozostala czworka z GTK chodzi dzisiaj w pracy na rzęsach chyba...


dobra ludki - glosowac, jak cos nie dziala krzyczec!

holka
23-10-2009, 13:00
Na razie niech tworzy wątki na forum moderatorów, a potem gotowe przeniesie. Ja kiedyś tez tak robiłem, korzystając z zamkniętego dla reszty forumowiczów miejsca jako brudnopisu.


nie wpadlam na to... no coz... typowo po babsku :)

glisek
23-10-2009, 13:00
wracając do foty z obrad, nie widziałem na żywo tej akcji z Andym i Martą :)
co oni tam robili iskali się ;) :D

hesja
23-10-2009, 13:09
wracając do foty z obrad, nie widziałem na żywo tej akcji z Andym i Martą :)
co oni tam robili iskali się ;) :D

to jest nie wazne Grzesiu
Twoje glaskanie i drapu drapu po lysinie na dlugo zapamietam :mrgreen:

glisek
23-10-2009, 13:13
Twoje glaskanie i drapu drapu po lysinie na dlugo zapamietam :mrgreen:

no taki był plan :D

Andy_O
23-10-2009, 13:20
wracając do foty z obrad, nie widziałem na żywo tej akcji z Andym i Martą :)
co oni tam robili iskali się ;) :D

Oj mówiłem wczoraj, nie pal tyle stuffu ;-)

pinokio
23-10-2009, 14:10
Głosy oddane. Trudny wybór. Naprawdę dużo dobrych prac :)

darko
23-10-2009, 16:08
Głosy oddane a zdjęcia piękne, mozna by z tego kilka niezłych kalendarzy zrobić
Gratuluje autorom

p.dubiel
23-10-2009, 16:11
racja,można rzec że 12 miesięcy w roku to za mało...

glisek
23-10-2009, 16:13
w nastepnym roku zrobimy kalendarz z pieknymi zdjeciami na kazdy dzien :D - materiału nie zabraknie

darko
23-10-2009, 16:15
Myślę że też będzie problem z wybraniem tych najlepszych :mrgreen: ale trzymamy Cię za słowo :twisted:

glisek
23-10-2009, 16:16
to sie zrobi wersje przed i popołudniową :)
tylko komu się będzie chciało dwa razy dziennie kartki przewracać :D

darko
23-10-2009, 16:19
To może z wersją do ramek cyfrowych wtedy by się samo przewracało

Psychotrop
23-10-2009, 17:49
a jak ktoś nie ma ramki cyfrowej, to mu służący będzie przewracał kartki ;)

no powiem wam, że jest w czym wybierać.
najgorsza do przebrnięcia dla mnie była kategoria V, w przypadku innych, jakoś nie miałem dylematów :)

wizja
23-10-2009, 20:44
No, jakoś poszło, chociaż te makra to niezła masakra, że tak rymnę ;) Za to dobór zdjęć w kategoriach to czasem zagadka, np. facet na wakeboardzie ;) Oczywiście mniejsza o to :) Ale jednego nie wybaczę, że nie załapało się zdjęcie "z myszką miki" - zrzucam to na karb zmęczenia ;) :mrgreen: :-P

Droga GTK, dobra robota :)

PS mój mały pomarańczowy transformersik, mmmmm ;)

arachiusz
23-10-2009, 21:43
Grupa Trzymająca Władzę ODWALIŁA KAWAŁ DOBREJ ROBOTY ,,, CHWAŁA IM

glisek
23-10-2009, 23:49
GTK, po wydaniu kalendarza idzie odespać przez rok obrady. Wszystko przez te małpie figle. ;)
I dementuję pogłoskę jakoby kozy miały coś z tym wspólnego :) ;)

harb
24-10-2009, 00:13
no ładne zdjatka - zagłosowane :-D

woytec60
24-10-2009, 08:45
Zagłosowałem po wielkich bólach.
Problem miałem w tym, że w niektórych kategoriach obstawiłbym więcej niż trzy a w niektórych mniej. Na przykład w jednej z kategorii wybrałem tylko jedno zdjątko bo reszta jakoś mi nie leżała :roll:
No ale to już zależy od preferencji oglądającego a generalnie fotki są bardzo fajne :)

BOSS
24-10-2009, 12:28
Zagłosowane :-)

Mariusz888
24-10-2009, 13:10
Zagłosowano we wszystkich kategoriach :)

piter670
24-10-2009, 14:54
Głos oddany :). Gratulacje dla autorów.

e..storm
24-10-2009, 15:17
trudno wybrać najlepsze z najlepszych, wszystkie zgłoszone zdjęcia zasługuja na najwyższą notę...zagłosowałem na 36...

offeath
24-10-2009, 20:19
Zagłosowane.
W 2 kategoriach oddałem 3 glosy, w 9 po 2 głosy a w jednej ani jednego(ale to tylko dlatego bo się na tym nie znam)
W tegorocznych "eliminacjach" do kalendarza spodziewałem się poziomu jak i ilości prac przynajmniej równego jak w tamtym roku, a tu trochę słabo... oczywiście nie umniejszając kategorią gdzie się znajdują makra....
Powiem szczerze ze się przestraszyłem i odpuściłem wysyłkę w tym roku, bo w poziomych kadrach u mnie nie ma wybitnych osiągnięć...

hesja
25-10-2009, 00:00
a to dziwne i fajnie ze sa rozne gusta - mi osobiscie wydaje sie a nawet jestem pewny, ze poziom jest o iwele wyzszy niz w zeszlym roku. Morda mi sie smiala od poczatku. Jest wiecej niz 12 perelek.
Zapewniam, ze jak bede mial cos do gadanai w przyszlym roku - to podzialam na rzecz kadrow pionowych.

cialat
25-10-2009, 01:22
zagłosowane :-D wybór trudny, wręcz bardzo trudny :-D pozdrawiam

Hoobie
25-10-2009, 11:59
Głosy oddane, jednak w 2 kategoriach oddałem tylko 2 głosy... Z kolei w 3 innych, było cholernie ciężko z decyzją :( I stanowczo stwierdzam, że kalendarz powinien mieć więcej niż 12 zdjęć :P
Oczywiście żartuję, ale idąc śladem wykorzystania kadrów pionowych, to ilość zamieszczonych zdjęć mogłaby być większa ;) Może jakiś ciekawy układ by się sprawdził. No, ale to już w przyszłym roku...

stig
25-10-2009, 12:09
IMHO poziom duzo nizszy niz w zeszlym roku... :( Praktycznie zadnych rarytaskow, na widok ktorych mozna by wciagnac powietrze, wybaluszyc galy, i wystekac "wow"! Jest kilka swietnych i bardzo dobrych, ale naprawde jestem zdziwiony, bo mam wrazenie, ze w dzialach fotograficznych na forum, przez ostatni rok widzialem duzo lepsze zdjecia. W 4 czy 5 kategoriach wybralem chyba tylko po jednym zdjeciu, a w 2ch z nich, to jedyne wrecz na sile. Zdecydowanie za duzo kategorii "widoczkowych" -- wiem, wiem -- kalendarz, ale przeplatanie ich tak sporadycznie macro, samolotami i portretem, jakos mi nie lezy. Czas by chyba juz zaczac myslec o kalendarzach tematycznych; jednego roku portrety, drugiego ptaki, trzeciego reportaz, w kolejnym macro, etc. A jesli przyjdzie rok na widoczki, to faktycznie wybierac je wg por roku i tylko nimi zapelnic karty.

Marta Baranowska
25-10-2009, 22:28
IMHO poziom duzo nizszy niz w zeszlym roku... :( Praktycznie zadnych rarytaskow, na widok ktorych mozna by wciagnac powietrze, wybaluszyc galy, i wystekac "wow"! Jest kilka swietnych i bardzo dobrych, ale naprawde jestem zdziwiony, bo mam wrazenie, ze w dzialach fotograficznych na forum, przez ostatni rok widzialem duzo lepsze zdjecia. W 4 czy 5 kategoriach wybralem chyba tylko po jednym zdjeciu, a w 2ch z nich, to jedyne wrecz na sile. Zdecydowanie za duzo kategorii "widoczkowych" -- wiem, wiem -- kalendarz, ale przeplatanie ich tak sporadycznie macro, samolotami i portretem, jakos mi nie lezy. Czas by chyba juz zaczac myslec o kalendarzach tematycznych; jednego roku portrety, drugiego ptaki, trzeciego reportaz, w kolejnym macro, etc. A jesli przyjdzie rok na widoczki, to faktycznie wybierac je wg por roku i tylko nimi zapelnic karty.

dokładnie takie same mam odczucie... widziałam tyle świetnych zdjęć w różnych kategoriach, może autorzy nie nadesłali ich po prostu?

jarek.b
25-10-2009, 22:31
Czas by chyba juz zaczac myslec o kalendarzach tematycznych; jednego roku portrety, drugiego ptaki, trzeciego reportaz, w kolejnym macro, etc. A jesli przyjdzie rok na widoczki, to faktycznie wybierac je wg por roku i tylko nimi zapelnic karty.

Jestem tego samego zdania. Wydaje mi się, że jeden temat kalendarza na dany rok wyglądał by po prostu lepiej. Zresztą, każdy kalendarz w księgarni ma określoną jedną tematykę. Temat kalendarza na rok następny można by podać z dużym wyprzedzeniem. Każdy będzie miał czas przygotować swoje prace a samych tematów starczy na długie lata zanim zaczną się powtarzać.

hesja
25-10-2009, 22:53
kiedys prowadzilem szkolenia marketingowe i byla jedna zasada:
jezeli spodziewales sie ze przyjdzie na skzolenie 100 osob a przyszlo tylko 10
to pamietaj: NIE WOLNO CI BYC WSCIEKLYM ZE 90 OSOB NIE PRZYSZLO ALE SZCZESLIWYM ZE JEST TE 10 I Z NICH SIE CIESZYC JAKBY PRZYSZLA SETKA!

tak wiec mamy zdjecia jakie mamy
kazdy z nas mogl przyslac jakie potrafil/mial
kazdy z nas mogl pogadac z MISTRZAMI by nadeslali swoje
nie przyslano innych - sa te i sa super!

wybrales stigu po 1 z kategorii? super - bo wlasnie po 1 jest potrzeba
nie bylo wiecej super innych zdjec z kategorii a landszaftow bylo 90%
musimy/chcemy zrobic z tego co mamy i juz

stig
25-10-2009, 23:00
wybrales stigu po 1 z kategorii? super - bo wlasnie po 1 jest potrzebaRzecz oczywista, ale pamietam czasy, kiedy mozliwosc wybrania trzech wydawala sie jakas skromna, bo naprawde zdecydowac sie nie moglem... :)

hesja
25-10-2009, 23:51
a to juz sprawa Twojego gustu jest

dla mnie to praca przy 4 juz kalendarzu i ja jestem pod wrazeniem
(to tez TYLKo moj gust i nie mam uprawnien do narzucania go innym)

stig
25-10-2009, 23:57
(to tez TYLKo moj gust i nie mam uprawnien do narzucania go innym)Sugerujesz, ze probuje komus narzucac moj gust? To dyskusja "na temat".
Jak widac wyzej -- nie jestem osamotniony w swojej opinii.
Musze byc zachwycony, i nie moge wyrazic swojego odmiennego zdania?

hesja
26-10-2009, 00:05
nictakiego nie sugeruje
stig plissss
nie czytaj miedzy wierszami jak tam nic nie ma
bo wyciagnales zly wniosek a zaraz jeszcze sam uwierzysz w to co napisales

ja staram sie tylko bronic jakos tychwszystkich ktorzy poswiecili swoj czas i zadali sobie trud przeslanai swoich fotek
nie moge tesknic za suuuper fotami ludzi - ktorzy akcje kalendarz potraktowali... tak jak potraktowali

oczywiscie sa o wiele lepsze fotki - hen gdzies ;)
tu mame te i... moje zdanie o nich juz wyrazilem :)

JK
26-10-2009, 00:12
..... Musze byc zachwycony, i nie moge wyrazic swojego odmiennego zdania?
M U S I S Z ! Niestety. :wink: :-D

everyman
26-10-2009, 00:36
IMHO poziom duzo nizszy niz w zeszlym roku... :( Praktycznie zadnych rarytaskow, na widok ktorych mozna by wciagnac powietrze, wybaluszyc galy, i wystekac "wow"! Jest kilka swietnych i bardzo dobrych, ale naprawde jestem zdziwiony, bo mam wrazenie, ze w dzialach fotograficznych na forum, przez ostatni rok widzialem duzo lepsze zdjecia. W 4 czy 5 kategoriach wybralem chyba tylko po jednym zdjeciu, a w 2ch z nich, to jedyne wrecz na sile. Zdecydowanie za duzo kategorii "widoczkowych" -- wiem, wiem -- kalendarz, ale przeplatanie ich tak sporadycznie macro, samolotami i portretem, jakos mi nie lezy. Czas by chyba juz zaczac myslec o kalendarzach tematycznych; jednego roku portrety, drugiego ptaki, trzeciego reportaz, w kolejnym macro, etc. A jesli przyjdzie rok na widoczki, to faktycznie wybierac je wg por roku i tylko nimi zapelnic karty.
Odniosłem praktycznie identyczne wrażenie... myślę, że Twoje wnioski są dość sensowne i mogą wpłynąć pozytywnie na wizerunek przyszłych kalendarzy, jeśli zostaną wprowadzone w życie. Mam także pewien pomysł jak zmobilizować więcej osób do udziału w zabawie i podnieść prestiż kalendarza (mija się on nieco z pewnymi obecnymi celami... mogę go przedstawić na prośbę osób zaangażowanych w pracę nad publikacją, jeżeli będą zainteresowane).
Niemniej jednak i tak jest nieźle - zabawa wypaliła; w każdej kategorii jest taka praca, która może zdobić ścianę przez miesiąc; a ostateczny skład przebije o lata świetlne większość dostępnych na rynku kalendarzy. Pewnie, że zawsze może być lepiej, doskonałości i 100% satysfakcji wszystkich nigdy się nie uzyska. Pomyślmy więc jak skutecznie podnosić poprzeczkę i nie płaczmy, że lepsze fotografie widywało się przez ostatni rok na forum.

PS Fajnie, że przez sito przeszły nawet moje gnioty - mobilizuje to do dalszej pracy. ;)

hesja
26-10-2009, 00:51
everyman napisz jakie masz przemyslenia zbieramy te informacje
mam tez nadzieje ze w 2010 roku "ktos odpowiedzialny" za kalendarz
kto bedzie chcial sprawe pociagnac od poczatku do konca zabierze sie za to duuuzo wczesniej
w tym roku to jest deko akcja na ostatni dzwonek
ale mam nadzieje ze sie wszystko uda
na razie jestesmy "o czasie"
ale jak widzicie z pewnymi mankamentami
z reszta - nigdy sie nie dogodzi wszystkim ale trzeba sie starac by bylo jak najlepiej :)

jm
26-10-2009, 01:04
Kilkanaście postów wcześniej był tu "hurra-optymizm", i takie posty pojawiały się także w wątkach z ankietami, teraz zapanowały nastroje minorowe, nie wiem czym to się skończy zanim głosowanie zostanie zamknięte...:confused:
Jeszcze chwila, a będziemy mieć na forum 12stu załamanych...bo te ich denne? prace pójdą do druku w formie kalendarza....??? Litości.

Tak się jeszcze teraz zastanowiłam....dlaczego nie może być jednej, jedynej choćby "akcji", żeby ktoś nie stękał;), ktoś inny nie zarzucał marnego poziomu, ktoś nie zarzucał wad formalnych, a ktoś jeszcze luk w regulaminach....? Nie chodzi o to, że wszystko ma się wszystkim jednakowo podobać, (ja też w kilku kategoriach nie oddałam maksymalnej możliwej ilości głosów), ale po co taka manifestacja?
A tak naprawdę, to prawdziwy osąd kalendarza będzie miał miejsce wtedy, kiedy poznamy wszystkie
fotki-laureatki i przyjdzie czas składania zamowień.

Myślę, że czas na pomysły, przemyślenia i modyfikacje przyjdzie po zakończeniu tej akcji.

pinokio
26-10-2009, 01:30
Jak wyżej...
Uważam, ze nie ma co utyskiwać nad jakością zdęć. Są takie jakie nadesłali forumowicze. Z nich zostały wybrane najlepsze. pretensje można mieć jedynie do tych osób, które nie przysłały lepszych zdjęć, a jeżeli je mają, czemu tego nie zrobili? Zdjęcia są, jakie są i z nich zostaną wybrane te, które umieszczone będą w kalendarzu.
Ciekawe, czy wszyscy utyskiwacze, nadesłali swoje zdjęcia, i czy przeszły odsiew? Może tu jest "pies pogrzebany"?

Everyman, ma rację. Te kategorie, dość dziwnie zostały skompletowane i chyba lepiej by było, aby co roku był inny tematycznie kalendarz. Wprawdzie co miesiąc będzie inna kartka, i nikt poza nami nie będzie wiedział, co było wcześniej, ale to jakoś dziwnie będzie wyglądało, jeśli zostaną nam same letnie widoczki na zimowe i letnie miesiące, 2 portrety i jeden samolot. Nie sądzicie?

Akszugor
26-10-2009, 01:36
Właśnie oddaję głosy na wybrane zdjęcia.
Jednak pewien niesmak mam na ustach.
Jak można wybrać do kategorii zdjęć zimowych plaże, wydmy, palmy?

Może się nie znam, może za mało we mnie sztuki i bycia dziwakiem na siłę, ale wg mnie tematyka miesięcy winna obracać się w kręgu "cykl przyrody". I nie chodzi mi tylko o zdjęcia widoczków, ale i wszelkiej tematyki, by cień tego cyklu krążył gdzieś między zdjęciami.

Przecież nie zagłosuję na miesiąc maj zdjęcia ze spadającymi kolorowymi jesiennymi liśćmi.
Każdy kto przyszedł by do Waszych mieszkań i zerknął na taki kalendarz, jaki by on piękny nie był, od razu nasunie mu się myśl - "zaraz, do stu spleśniałych truskawek, teraz jest wiosna, a na zdjęciu w kalendarzu jesień?"

Chyba, że tutaj nie obowiązują żadne zasady ani grawitacja ;)

P.S.
Zabrakło koni!

hesja
26-10-2009, 01:37
kategorie zostaly wybrane ze zdjec po odsiewie
wierzci mi to byla najgorsza robota mniej wiecej poskladac fotki w miare do kupy w kategorie
a wybor na miesiace to juz mniejsze piwo :)
z tym chyba nigdy problemu nie bylo
no i jak piszesz - przez 30 dni wisi 1 fota i tak naprawde nikt nie wie co jest na kolejnej stronie :)

hesja
26-10-2009, 01:39
Właśnie oddaję głosy na wybrane zdjęcia.
Jednak pewien niesmak mam na ustach.
Jak można wybrać do kategorii zdjęć zimowych plaże, wydmy, palmy?

Może się nie znam, może za mało we mnie sztuki i bycia dziwakiem na siłę, ale wg mnie tematyka miesięcy winna obracać się w kręgu "cykl przyrody". I nie chodzi mi tylko o zdjęcia widoczków, ale i wszelkiej tematyki, by cień tego cyklu krążył gdzieś między zdjęciami.

Przecież nie zagłosuję na miesiąc maj zdjęcia ze spadającymi kolorowymi jesiennymi liśćmi.
Każdy kto przyszedł by do Waszych mieszkań i zerknął na taki kalendarz, jaki by on piękny nie był, od razu nasunie mu się myśl - "zaraz, do stu spleśniałych truskawek, teraz jest wiosna, a na zdjęciu w kalendarzu jesień?"

Chyba, że tutaj nie obowiązują żadne zasady ani grawitacja ;)

P.S.
Zabrakło koni!

ale skad wyczytales ze np. Kategoria III to marzec?? :)

miesiace beda wybrane na koncu w zaleznosci od tego jaka fota wygra
na razie sa kategorie tematyczne
mniej wiecej tak (plissss - mniej wiecej - nie czepiajcie sie jak cos):
1. Krajobraz z budynkami
2. Krajobraz z drzewem
3. Krajobraz z górami górkami
4. Ciekawe ujecia
5. Krajobraz z wodą
6. Zjawiska natury
7. Technika
8. Architektura
9. Ludzie
10. Kobiety tak mniej grzecznie ;)
11. Makro
12. Zwierzaki + "większe makro"

ot nazwy nieustalone dokladnie i niesprecyzowane ale to jedyny wybor na ktory wpadlismy i w miare udalo sie posortowac to co bylo do posortowania. Stety/niestety nadciagnela maaasa krajobrazow a mniej bylo innych tematow.
Mimo wszystko zdjecia sa piekne i taki bedzie kalendarz :)

MarS
26-10-2009, 01:41
Jak można wybrać do kategorii zdjęć zimowych plaże, wydmy, palmy?

Przecież nie zagłosuję na miesiąc maj zdjęcia ze spadającymi kolorowymi jesiennymi liśćmi.


A skąd wiesz które foty przypadaja na miesiąc maj :)
głosujemy 12 kategorii bo jest 12 miesięcy i na chwila obecną nie ma przypisania ze kat I to jest styczeń a kat II to luty, przypis do miesiecy bedzie po wyborze fot tak aby wybrane foty włąsnie jakoś do miesięcy spasować.

EDIT: To się zgralismy :)

Akszugor
26-10-2009, 01:45
Rozstrzelać tworzącego regulamin i wklepującą zdjęcia na forum! :mrgreen:

Sugerowałem się numeracją rzymską od I do XII, gdyby kategorie były A, B, C, D... nie wprowadziło by mnie to w błąd i nie huczał bym jak puchacz.

W takim razie nie ma sprawy. Głosy oddane.
I tak nie było koników :(, a jest tu jedna zdolniacha w tej dziedzinie :mrgreen:

pinokio
26-10-2009, 01:51
Będzie jak napisałem wyżej. Na zimę będą samoloty i portrety. Może i makro. A resztę się dobierze tematycznie, jak się da.
Tak czy owak, wisi kartka 1 miesiąc. Niech goście myślą, ża to kalendarz z makro, portretami, samolotami lub krajobrazami.
Zreszą, zobaczymy jaki bedzie efekt końcowy. Może tylko krajobrazy i przyroda przejdą?

Ale przyszłoroczny kalendarz proponuję omówić na jakimś zlocie.

wizja
26-10-2009, 12:05
Jestem tego samego zdania. Wydaje mi się, że jeden temat kalendarza na dany rok wyglądał by po prostu lepiej.

ja, na ten przykład, lubię taki misz-masz w kalendarzu, jedna tematyka szybko mnie nudzi. Tematyczne kalendarze są fajne... dla fanów :) no i jak tu wszystkim dogodzić... ;)



mam tez nadzieje ze w 2010 roku "ktos odpowiedzialny" za kalendarz
kto bedzie chcial sprawe pociagnac od poczatku do konca zabierze sie za to duuuzo wczesniej


stig? :mrgreen:

stig
26-10-2009, 12:16
stig? :mrgreen:Ja sie tym zajmuje tylko od strony technicznej. Nie do mnie nalezy inicjowanie przedsiewziecia, a ze nalezy sie tym zajac duzo wczesniej -- to juz stwierdzono przy pierwszym, forumowym kalendarzu. Mamy czwarta edycje, i kolejny raz -- zamiast wczesniej -- jest jak zwykle na ostatnia minute. ;) Nikogo tu nie "oskarzam" -- pisze to wyraznie -- zeby nikt nie poczul sie urazony. Po prostu trzeba pamietac, ze za takie kalendarze (forma konkursu dla wielu osob, z glosowaniem, etc.) trzeba sie zabierac w lipcu, a nie w pazdzierniku. Wtedy mozna dac caly miesiac na zastanowienie sie, drugi na spokojne wybranie (z przeslanych) najlepszych prac przez fachowcow, az w koncu 3ci miesiac przeznaczyc na glosowanie. Wtedy pozostaje miesiac na spokojne zaprojektowanie, zlozenie i wydrukowanie tegoz i w listopadzie jest gotowy kalendarz, ktory bez zadnego pospiechu trafia w grudniu do wszystkich chetnych.

hesja
26-10-2009, 12:29
stig - swiete slowa :)
moze w koncu kiedys sie uda do tego dojsc - inna sprawa jest taka, ze glosowania trwajace dluzej niz tydzien przestaja byc interesujace ciekawe
to widac po ilosci glosow - pierwsze dni duuuuzo pozniej temat przycicha by nie powiedziec umiera

ale samo przygotowanie koncepcji i fotografii powinno odbywac sie duzo wczesniej to na 100%

stig
26-10-2009, 12:37
moze w koncu kiedys sie uda do tego dojsc - inna sprawa jest taka, ze glosowania trwajace dluzej niz tydzien przestaja byc interesujace ciekawe
to widac po ilosci glosow - pierwsze dni duuuuzo pozniej temat przycicha by nie powiedziec umieraAle to niczego nie zmienia -- oddane glosy nie znikaja. A dzieki wydluzonemu glosowaniu, szanse na trafienie na "ankiety" ma znacznie wiecej uzytkownikow forum. Przy wiekszej ilosci czasu, mozna tez zrobic glosowanie podwojne. Po pierwszym etapie odrzucic 2/3 zdjec z najmniejsza iloscia glosow i zostawic do ponownego glosowanie np. 3 sztuki na jeden dzial (kategorie).
W kazdym badz razie w lipcu przyszlego roku na pewno Ci o tym przypomne. ;)

hesja
26-10-2009, 12:49
W kazdym badz razie w lipcu przyszlego roku na pewno Ci o tym przypomne. ;)
:) przypomnij prezesowi nkp bedzie ladniej wygladac
bo ja moge juz wtedy byc daleko hen :)

jm
26-10-2009, 13:36
ja, na ten przykład, lubię taki misz-masz w kalendarzu, jedna tematyka szybko mnie nudzi. Tematyczne kalendarze są fajne... dla fanów :) no i jak tu wszystkim dogodzić... ;)





Mam tak samo:)

Wiele głosów jest za tym, aby kalendarz usystematyzować tematycznie np jeden rok makro, następny lotnictwo, potem krajobraz, potem sport/portret/akt itp. itd. Trudno odmówić takiej systematyce logiki. Jednak z drugiej strony, pamiętajmy, że kalendarz, poza tym, że ma byc świetny sam w sobie, to jeszcze powinien się świetnie sprzedawać - w końcu taka jest chyba m.in. idea tego wydawnictwa.
Tymczasem wydaje mi się, że kalendarze tematyczne mogłyby mieć nieco mniejsze zainteresowanie w sensie zamówień i zakupów. Nie wiem na ile jestem reprezentatywna, ale osobiście całego kalendarza makro bym nie kupiła, podobnie z np. lotnictwem. Jak jest kilka kartek takiej tematyki w całym kalendarzu to jest fajne urozmaicenie, gdybym cały rok miała oglądać przysłowiowe robale... to rozglądałabym się za innym kalendarzem.

Skoro przemyślenia na temat przyszłorocznej edycji kalendarza już zostały rozpoczęte, to jeszcze jedna sugestia - w wypadku gdyby nie została narzucona jednorodna tematyka dla całości kalendarza na 2011!, to może zamiast tworzenia kategorii (co jak widać było mega trudnym zadaniem dla GTK, bo wiele fotek po prostu wymyka się jakiejkolwiek klasyfikacji), należałoby wyłonić np top 100 i z tej setki głosować na wybrane 12 sztuk. Po prostu pierwsza dwunastka wchodzi do kalendarza, a rozkład planuje się potem. Uniknęlibyśmy sytuacji kiedy z kat XXX wygrywa (i wchodzi do kalendarza) zdjęcie z mniejszą ilością punktów niż ostatnia fota z kategorii YYY (która oczywiście do kalendarza w obecnej formule nie wchodzi). Nie wiem czy taka sytuacja miała kiedykolwiek miejsce w poprzednich edycjach, jednak jest całkiem prawdopodobna.

Co do minorowego nastroju odnośnie fotek z tegorocznej edycji.... skoro nawet najbardziej krytyczni forumowicze przyznają, że jest trochę prac świetnych, trochę bardzo dobrych, to...pozostaje wybrać te świetne i bardzo dobre i kalendarz też taki będzie:)

Pozdrawiam

MarS
26-10-2009, 13:47
......i chyba lepiej by było, aby co roku był inny tematycznie kalendarz.


ja, na ten przykład, lubię taki misz-masz w kalendarzu, jedna tematyka szybko mnie nudzi. Tematyczne kalendarze są fajne... dla fanów :)


.....kalendarz, poza tym, że ma byc świetny sam w sobie, to jeszcze powinien się świetnie sprzedawać ...Tymczasem wydaje mi się, że kalendarze tematyczne mogłyby mieć nieco mniejsze zainteresowanie w sensie zamówień i zakupów. ........osobiście całego kalendarza makro bym nie kupiła, podobnie z np. lotnictwem.

jak widac opinii jest wiele bo jedni wola monotematycznie inni full stereo :)

ważne jet to co jm napisała bo np kalendarz z robalami jednych by zachwycił ale inni by go nie ruszyli bo już jeden miesiąć z robalem jest "trudny"

powinniśmy pamietać o jeszcze jednym aspekcie, to jest nasz kalendarz, w pewnym sensie nas reprezentujący, a my jesteśmy rózni i prezentujemy oraz preferujemy rózne dziedzin fotografii. Pamietac trzebaiż wprowadzająć tematyczne kalendarze to wielu z nas było by praktycznie pozbawionych szans aby jedo zdjęcia do kalendarza się dostały. Jest duża grupa ludzi robiących wspaniałe zdjecia ale częso są bardzo ukierunkowani tematycznie i zdjecia z poza ich tematyki już takie wysmienite nie są lub nawet wcale ich nie robią. W przypadku kalendarzy tematycznych by musieli czekać parę lat zanim ich temat powróci na tapetę. W obecnej formule maja szanse co roku zaprezentowac swoje dokonania, myślę ze jest to bardzo wazne

Dark
26-10-2009, 13:50
Jak to mawiają "nieobecni głosu nie mają". Jestem nieobecny, ale jednak głos (a właściwie głosy) mam :) Zagłosowane! :mrgreen: W tym roku mam wrażenie, że makro rządzi... choć część landszaftów i samoloty wybierałem bez najmniejszego trudu (niektóre zaiste wymiatają). Ciężko było mi w kategoriach "ludzkich"... ale jakoś przebrnąłem ;)

pinokio
26-10-2009, 14:12
Jak napisała jm monotonia kalendarza może go zabić. Logiczne. Przyznaję. Dlatego proponuję porozmawiać o tym na zlocie w czerwcu. Jak będzie nas wiele, i podjąć jakieś konkretne decyzje, żeby zacząć w lipcu, jak proponuje stig.
Na razie mamy kalendarz na 2010 rok, i postatrajmy się przez głosowanie, żeby był jak najlepszy! :)

hesja
26-10-2009, 14:26
Jolu i taki plan był
ale ciezko jest wybierac fotki z jednego worka.
Nie ma jak porownac np. rewelacyjnej fotki samochodu z rewelacyjnym makro czy krajobrazem :)
stad minimalne chociaz wyrownanie szans
nazwijmy to: proba wyrownania szans - bo wiadomo ze to nie jest taka latwa sprawa :)

pinokio
26-10-2009, 14:28
Sławku, a dużo było zdjęć?

Badol
26-10-2009, 14:40
No widzę, że temat kalendarza się troszkę rozkręcił więć wrzucę kilka moich spostrzeżeń :)
1) może pomysł wydania w 2010 czy 2011 w formacie pionowym byłby dobrym rozwiązaniem? Z tego co wiem takiego jeszcze nie było, a myślę, że wielu autorów posiada fajne prace "w pionie"
2) kalendarz tematyczny - tu rzeczywiście może się zrobić trochę monotonnie. Już teraz mamy chyba ten problem. Wiele osób twierdzi, że poziom jest niższy niż w poprzednich. Możliwe, że mają/mamy takie odczucie ponieważ większość prac jest z jednego tematu? Może warto ustalić kilka lub wszystkie kategorie odgórnie? np. Portrek, krajobraz, makro, architektura, zwierzęta, "open" itd? Każdy będzie wiedział w co można celować.
3) skoro tak wiele dobrych prac przewija się przez cały rok a nie znajdują się w wysłanych pracach to może trzeba coś zrobić aby zachęcić/zmobilizować autorów do wysyłania tych prac?

Tak czy inaczej jest kilka naprawdę dobrych zdjęć więc kalendarz będzie raczej udany - no ale poczekajmy do ogłoszenia wyników :)
Pozdr

stig
26-10-2009, 14:41
Jest duża grupa ludzi robiących wspaniałe zdjecia ale częso są bardzo ukierunkowani tematycznie i zdjecia z poza ich tematyki już takie wysmienite nie są lub nawet wcale ich nie robią. W przypadku kalendarzy tematycznych by musieli czekać parę lat zanim ich temat powróci na tapetę.Lepiej poczekac kilka lat i miec wieksza szanse, niz miec mozliwosc czestego startowania, ale z gory byc skazanym wlasciwie na porazke.
Przyklad: w kalendarzu "stereo" pojawia sie specyficzna kategoria -- dajmy na to -- akt. Pod glosowanie forum oddaje sie powiedzmy 8 zdjec. Wiadomo, ze wygrac moze tylko jedno, i wygra najlepsze, ale jedno, jedyne. W tym momencie odrzucamy kilku autorow, ktorzy robia rownie dobre zdjecia, ale akurat glosujacy mieli inny gust. W nastepnym roku to samo. Znowu, powiedzmy 10 autorow, a wygrywa jedno, konkretnego autora -- a reszta obchodzi sie smakiem. Nie wyobrazam sobie, zeby nagle reszta przestawila sie na zupelnie inna dzialke, i zaczeli na ten przyklad fotografowac landszafty, zeby w koncu jakas ich praca miala wieksza szanse znalezc sie w kalendarzu. Po dwoch takich porazkach tracimy chetnych na wysylanie zdjec do kolejnych kalendarzy, bo ludzie z reguly nie sa az tacy cierpliwi, a jesli jeszcze chwile pomysla, to sami dojda do wniosku ze taka sytuacja moze miec miejsce kazdego roku.
Wprowadzajac kalendarze tematyczne, moznaby uscislic zasady. Np. pod glosowanie przez publike nie dopuszczac wiecej niz 2-3 zdjec jednego autora. To automatycznie daje spora szanse calej reszcie. Powodzenie czegos takiego zalezy jedynie od odpowiednio szybkiego poinformowania forumowiczow i odpowiedniego naglosnienia tematu kalendarza.

IMHO -- za bardzo skupiamy sie na landszafcie. To najbanalniejszy temat w kalendarzach -- takich kalendarzy co roku sa setki. A forum skupia fascynatow i zawodowcow, ktorzy swoje umiejetnosci i doswiadczenie, powinni promowac czyms zdecydowanie ambitniejszym -- niz po prostu "ladnymi", tkliwymi fotkami. Nie przecze, ze pod glosowanie zostalo wystawionych kilka swietnych zdjec w tej tematyce, ale w takim zbiorczym kalendarzu osobiscie widzialbym je na maksymalnie dwoch kartach. Przy zalewie takich obrazkow, nasz kalendarz po prostu nie bedzie sie wyroznial. Takie cos robi sie masowo, kupujac zdjecia na stockach, i wystawiajac kalendarze z nimi, w ofercie drukarskiej jako template'y, do ktorych klient zleca jedynie dolozenie logo swojej firmy.

pinokio
26-10-2009, 14:58
... za bardzo skupiamy sie na landszafcie. To najbanalniejszy temat w kalendarzach -- takich kalendarzy co roku sa setki. A forum skupia fascynatow i zawodowcow, ktorzy swoje umiejetnosci i doswiadczenie, powinni promowac czyms zdecydowanie ambitniejszym -- niz po prostu "ladnymi", tkliwymi fotkami. Nie przecze, ze pod glosowanie zostalo wystawionych kilka swietnych zdjec w tej tematyce, ale w takim zbiorczym kalendarzu osobiscie widzialbym je na maksymalnie dwoch kartach. Przy zalewie takich obrazkow, nasz kalendarz po prostu nie bedzie sie wyroznial. Takie cos robi sie masowo, kupujac zdjecia na stockach, i wystawiajac kalendarze z nimi, w ofercie drukarskiej jako template'y, do ktorych klient zleca jedynie dolozenie logo swojej firmy.

Teraz nasuwa się pytanie:
Dla kogo lub do kogo skierowany jest nasz kalendarz?
Landszaft jest ładny, miły dla oka i świetnie się sprzedaje. Na zdjęcia ambitne już trudniej o amatorów. Nawet na naszym forum widać, jak wiele osób jest ma różne upodobania. Nigdy nie dopasujemy się do wszystkich.
Pozostaje pytanie:
Idziemy na ilość, czy na jakość? Propagujemy nasz Klub, czy zamykamy się we własnym gronie? Pamiętajmy o kosztach produkcji. Dobrze by było, żeby kalendarz przyniósł zyski. Bo oprócz fajnej zabawy i to jest też celem tej produkcji.

stig
26-10-2009, 15:03
Landszaft jest ładny, miły dla oka i świetnie się sprzedaje.Nooo... Moze po prostu kupmy na stockach jeszcze ladniejsze landszafty -- kalendarz bedzie sie jeszcze lepiej sprzedawal... Wydrukujemy 10 tysiecy i puscimy do Empiku... ;)

darko
26-10-2009, 15:05
Nooo... Moze po prostu kupmy na stockach jeszcze ladniejsze landszafty -- kalendarz bedzie sie jeszcze lepiej sprzedawal... Wydrukujemy 10 tysiecy i puscimy do Empiku... ;)
Oj nie kuś ... ;)

JK
26-10-2009, 15:08
...... Wprowadzajac kalendarze tematyczne, moznaby uscislic zasady. Np. pod glosowanie przez publike nie dopuszczac wiecej niz 2-3 zdjec jednego autora. To automatycznie daje spora szanse calej reszcie. Powodzenie czegos takiego zalezy jedynie od odpowiednio szybkiego poinformowania forumowiczow i odpowiedniego naglosnienia tematu kalendarza. .......
Ja bym tu nawet jeszcze dalej poszedł. Jest nas tylu, że mogłaby obowiązywać zasada - jedno zdjęcie danego autora nie częsciej niż raz na 2-3 lata. Jeśli ktoś jest na tyle dobry, że ma całe sterty rewelacyjnych zdjęć, to przecież przebije się gdzie indziej, albo może zrobić swój własny kalendarz. A kalendarz NKP powinien służyć również promocji fotografii i promocji naszego środowiska. Oczywiście powinniśmy wybierać najlepsze zdjęcia, ale jeśli założymy, że publikowane będzie (na przykład) 1 zdjęcie danego autora raz na 3 lata, to w ciągu trzech lat zaprezentujemy prace aż 36 różnych osób. Wtedy być może więcej osób dojdzie do wniosku, że jednak warto spróbować.

pinokio
26-10-2009, 15:21
Nooo... Moze po prostu kupmy na stockach jeszcze ladniejsze landszafty -- kalendarz bedzie sie jeszcze lepiej sprzedawal... Wydrukujemy 10 tysiecy i puscimy do Empiku... ;)

Nie chodzi mi o same landszafty. To mają być nasze zdjęcia. Wiele osób robi doświadczenia z obróbką, co dla niektórych zdjęcia mogą wydać się dziwne. I to chcesz umieścić w kalendarzu? Ile sztuk się sprzeda? Sprzedajmy 15 sztuk, przecież mamy być oryginalni!

everyman
26-10-2009, 15:26
Jeszcze zdanie odnośnie kategorii...
...nie trzeba się przy tej okazji ograniczać do na przykład tylko makro/aktu/landszaftu/etc dla danego roku. Śmiało można wybrać złoty środek między tą propozycją a tym co było dotychczas. Tematem kalendarza mógłby być tym samym dla jednej edycji "człowiek" (akty, portrety, reportaż, dzieci...); dla kolejnej przyroda (krajobrazy, makro...); później "technika" (samoloty, samochody, rajdy, pociągi...). Można utworzyć wiele tak szerokich kategorii dla kolejnych lat. Będzie tym samym spójnie, ale bez monotonii. Mam nadzieję, że uda się zarządowi przy okazji spotkania wypracować kompromis na podstawie tych i innych sugestii. Starajmy się, żeby z roku na rok było lepiej, jednak nie zapominajmy przy tym, iż ma to być przede wszystkim dobra zabawa. ;)

stig
26-10-2009, 15:31
Nie chodzi mi o same landszafty. To mają być nasze zdjęcia. Wiele osób robi doświadczenia z obróbką, co dla niektórych zdjęcia mogą wydać się dziwne. I to chcesz umieścić w kalendarzu?A w ktorym miejscu tak napisalem? Nie widzisz na forum innych zdjec niz tylko landszafty, a oprocz nich jedynie takie z pojechana obrobka?



Ile sztuk się sprzeda? Sprzedajmy 15 sztuk, przecież mamy być oryginalni!Oryginalny bestseller -- nie istnieje. Kombinujac w jedna i druga strone nie osiagamy nic szczegolnego. Co najwyzej oprocz satysfakcji kilku osob, ze ich zdjecia sa w kalendarzu, i rozgoryczenia dzisiatek innych, ze ich kategorii nie uwzgledniono w wyborach, albo ograniczono tak, ze nie mieli najmniejszych szans.

stig
26-10-2009, 15:35
...nie trzeba się przy tej okazji ograniczać do na przykład tylko makro/aktu/landszaftu/etc dla danego roku. Śmiało można wybrać złoty środek między tą propozycją a tym co było dotychczas. Tematem kalendarza mógłby być tym samym dla jednej edycji "człowiek" (akty, portrety, reportaż, dzieci...); dla kolejnej przyroda (krajobrazy, makro...); później "technika" (samoloty, samochody, rajdy, pociągi...).I tutaj szczere brawa! To bylby najlepszy komrpomis, pomiedzy monotematycznoscia, a calkowita roznorodnoscia.

Badol
26-10-2009, 15:51
Za Stig. everyman - świetny pomysł!

hesja
26-10-2009, 15:56
a mi w bańce zaśwital inny pomysl teraz jak to czytam i.... kto wie kto wie czy nie daloby sie go zrealizowac jeszcze w tym roku?

Skoro mamy jakies tam dofinansowanie to czemu nie zrobic....
2 kalendarze w roku :)

pierwszy by byl takim naszym "tradycyjnym" zrzutkowym ktory juz znamy

a drugi tematyczny czyli jakas "special edition" Ludzie... Technika...
czy np.... Ptaki Polskie??

To moglaby byc jakas mniejsza seria/naklad
w jakiejs ciekawej formie taki najwyzszy wypasik
i tam zdjecia nei z łapanki ale wybrane przez na przyklad Rade Artystyczna NKP (jak w koncu powstanie)
lub powolana grupe przez zarzad

w tym roku jest material na Ptaki Polskie
wystarczy dogadac warunk iz autorami
ostatecznie moze to byc opcja niekomercyjna

se glosno mysle :)

wizja
26-10-2009, 16:04
i tam zdjęcia nie z łapanki

i jak tu się cieszyć w razie bycia wybranym do kalendarza :mrgreen: proszę nie umniejszać ;)

Szuwar
26-10-2009, 16:14
i jak tu się cieszyć w razie bycia wybranym do kalendarza :mrgreen: proszę nie umniejszać ;)

Po tej całej rozmowie to chyba żaden ze zwycięzców nie będzie szczęśliwy.

hesja
26-10-2009, 16:17
wizja:
tyle co juz sie o tym nasluchalem - ze jeden nie wysle zdjec bo to inny bo tamto jeszcze inny bo owo

a ja to nie rozumiem (zaznaczam - to tylko moje zdanie)
na ilu by sie nei bylo galeriach i wychwalanym i w ogole
to takie zdjecie w kalendarzu NKP to dla mnie zaj... radocha!
Ludzie glosuja - podoba im sie i to jest sukces!
Wiekszy niz zrobienie swojego autorskiego kalendarza. Bo w kalendarzu NKP nie wystarczy zaplacic
ale... trzeba zdjecie zrobic poprostu dobrze :)

ot taka uwaga nt. umniejszania/powiekszania :)

jm
26-10-2009, 16:22
czy np.... Ptaki Polskie??

:)

Mnie to dawno chodziło po głowie, skoro jest extra materiał gotowy, to aż prosi się o wydanie go w formie kalendarza, no ale wtedy nie ma zabawy dla całego forum - ale czy musi być??? Tak głośno myślę, tylko...
Natomiast dwa kalendarze w roku... jakoś sceptycznie jestem nastawiona do pomysłu.

Wracając do mojej sugestii, aby wybierać w powszechnym głosowaniu;) z np setki zdjęć bez podziału na kategorie - ja wiem Sławku, że to byłoby trudne na poziomie logistyki, jednak nie całkiem niemożliwe. Argument, że trudno porównywać akt z makro nie do końca jest trafny moim zdaniem, bo była tu już na forum zabawa w zdjęcie miesiąca i tam bez problemu udawało się wyłonić zdjęcie miesiąca, mimo, że każda fota była inna. 12 takich zdjęć też by się udało wybrać.

Na koniec - nie zakładajmy, że ten kalendarz 2010 będzie gorszy, zły, niedobry, wszystko zależy od dokonanych wyborów w ankietach. Jak taka atmosfera wokół tej edycji się utrzyma, to za rok może się okazać, że zdjęć wysłanych do kalendarza...jak na lekarstwo...., bo mało kto się ośmieli, a chyba nie o to chodzi?

edit:

Po tej całej rozmowie to chyba żaden ze zwycięzców nie będzie szczęśliwy.

a nie mówiłam...;):(

hesja
26-10-2009, 16:28
Na koniec - nie zakładajmy, że ten kalendarz 2010 będzie gorszy, zły, niedobry, wszystko zależy od dokonanych wyborów w ankietach. Jak taka atmosfera wokół tej edycji się utrzyma, to za rok może się okazać, że zdjęć wysłanych do kalendarza...jak na lekarstwo...., bo mało kto się ośmieli, a chyba nie o to chodzi?


JESTEM O TO ZUPELNIE SPOKOJNY ZE KALENDARZ NKP 2010 BEDZIE REWELACYJNY!
zobaczycie :)

A tu panuje po prostu debata - kazdy moze miec swoje zdanie i sobie plotkujemy niezaleznie
i nie ma co po kolejnym poscie w ta czy w druga strone od razu sie nastawiac
najlepiej miec swoje zdanie :)

podgladam co jakis czas jak przebiaga glosowanie - bedzie pieknie!!
Najlepszy z dotychczasowych kalendarzy :)

jm
26-10-2009, 16:29
JESTEM O TO ZUPELNIE SPOKOJNY ZE KALENDARZ BEDZIE REWELACYJNY
zobaczycie :)


Najlepszy z dotychczasowych kalendarzy :)


No!
I tej wersji się trzymajmy!:)

Mariusz888
26-10-2009, 17:31
To że w tym roku faktycznie czuć napór krajobrazów to fakt - sam przy głosowaniu odniosłem takie wrażenie - ale ludzie - no takie żeśmy MY (forumowicze) po przysyłali więc ciężko wymagać od GKT by dosztukowywała fotki bo "nadesłali za duża landszaftów" ;) Wydaje mi się że kalendarz lepszy będzie z tematyką mieszaną - tematyka np tylko macro albo tylko pejzaż będzie po prostu nudna i trafi do wybranych - nawet ogólniejszy podział jest trochę średni bo np jak w jednym roku będzie temat natura a w innym technika a ktoś robi portrety to się okaże, że może wysłać swoje foto za 3 lata ;) dla mnie jest to fajna zabawa - cieszę się że jedno z moich fotek weszło do głosowania (chociaż chyba akurat takie którego się najbardziej nie spodziewałem) i cieszy mnie to bo jest tu dużo ludzi przy których jestem przysłowiowy "cienki bolek" ;) ale właśnie dlatego że jest to fajna zabawa to chętnie się w to włączam jako użytkownik forum - jak sprowadzimy to do rytyny że "teraz to, potem to a potem tamto" - to nie wiem czy przypadkiem atmosfera dużo na tym nie straci :)

Sl@wcio
26-10-2009, 17:42
Takie przysłowie kiedyś słyszałem "tam gdzie jest 2-ch polaków to są trzy zdania". Ale mimo takiego przysłowia nie ukrywam że należy dążyć cały czas do doskonałości - pewnie za rok będzie jeszcze lepiej, za dwa lepiej niż rok wcześniej a za trzy gorzej niż 3 lata wcześniej ;-)

olkuszanin
26-10-2009, 23:35
dobra ludki - glosowac, jak cos nie dziala krzyczec!

--- zakrzyczałem o błędach i wynikach głosowania, lecz zostałem wycięty przez MarS-a , poczekam więc na odzew od administratorów,

wracając do kalendarza i zdjęć, GTW na pewno wykonało kawał dobrej roboty i chwała im za to , przebrać z takiej ilości zdjecia -uff sam tworzę konkursy i wiem jak trudno w grupie wybierać z nadesłanych prac te najlepsze.
W temacie natomiast sprzętu który pojawiał się na wcześniejszych stronach, uważam że skoro coś nosi w sobie nazwę Nikon to tym bardziej nie wyobrażam sobie zdjęć w kalendarzu z puszki Canona nie zależnie jakie ono by nie było.

Tematyka i forma uważam że jest bdb , bo wszyscy mają się szansę pokazać w różnych kategoriach i to traktuje jako duży plus dla takiej inicjatywy. Sam jestem niesamowicie zaskoczony że jedna z moich prac znalazła się w grupie na jeden z miesięcy, choć wiem ze po dyskusji z modem nie ma już żadnych szans.

I moim skromnym zdaniem to na podstawie błędów o których mi wspomnieć nie wolno to uważam że nie powinno być głosowania, klub organizuje to i klub wybiera i skoro ktoś przystępuje do akcji to akceptuje jej regulamin i wszelkie dyskusje są niepotrzebne , albo głosowanie powinno być jawne i wtedy nie byłoby niedomówień tylko prawdziwe oceny.

MarS
27-10-2009, 00:07
lecz zostałem wycięty przez MarS-a , poczekam więc na odzew od administratorów.
zostałeś wyciety nie dlatego ze napisałes o błędzie a dlatego ze wskazałeś możliwość korzystania z niego, a jak pisałem o sprawdzenie poprosiłem kyllana.


Sam jestem niesamowicie zaskoczony że jedna z moich prac znalazła się w grupie na jeden z miesięcy, choć wiem ze po dyskusji z modem nie ma już żadnych szans.
Dorabiasz sobie teorie spiskowe :)
Po pierwsze będąc w GTK i wybierająć prace nie miałem dostępu do informacji kogo to zdjęcia są i nadal takich informacji nie mam, owszem parę zdjęć pamietam z forum lub innych portali i ich autorów rozpoznałem, ale zdecydowana większosć prac jest dla mnie anonimowa, rónież obecnie nie mam pojęcia w której kategorii i które foto jest Twoje.
Po drugie nawet jak bym wiedział, i miał w tym jakis cel, to nie mam mozliwości ingerencji w wyniki.
A po trzecie jestem dorosły, i wymiana z Tobą trzech wiadomosci na PW w których w dodatku nikt nikogo nie obraził, tylko wymieniliśmy się poglądami i wyjaśniliśmy stanowiska nie powoduje u mnie jakiejś niechęci do Twojej osoby a tym bardziej chęci jakiegoś tak odwetu, to była by totalna dziecinada.

Sorry za OT ale jak bym powycinał niepotrzebne kawałki o teoria spiskowa by się szerzyła dalej ... a myślałem ze kalendarze mają być fajną zabawą :)

pinokio
27-10-2009, 00:10
... Tematem kalendarza mógłby być tym samym dla jednej edycji "człowiek" (akty, portrety, reportaż, dzieci...); dla kolejnej przyroda (krajobrazy, makro...); później "technika" (samoloty, samochody, rajdy, pociągi...). Można utworzyć wiele tak szerokich kategorii dla kolejnych lat. Będzie tym samym spójnie, ale bez monotonii...


I tutaj szczere brawa! To bylby najlepszy komrpomis, pomiedzy monotematycznoscia, a calkowita roznorodnoscia.

Też się z tym zgadzam. To chyba jest nalepszy pomysł. Jak widać zawsze można osiągnąć kompromis! :)

hesja
27-10-2009, 00:41
uważam że nie powinno być głosowania, klub organizuje to i klub wybiera i skoro ktoś przystępuje do akcji to akceptuje jej regulamin i wszelkie dyskusje są niepotrzebne , albo głosowanie powinno być jawne i wtedy nie byłoby niedomówień tylko prawdziwe oceny.

ale pamietaj o jednym - Kalendarz NKP to dobra zabawa a nie walka o zlote kalesony :)
glosowanei daje fajny dreszczyk i... mandat dla foty do bycia w kalendarzu.
Zabawa jest na calego - sam jestem ciekaw ostatecznego skladu

no i za marSem - nikt (chyba poza kyllanem i autorami swoich prac) nie wie ktora fota jest kogo
kolejny element ktory mi sie podoba :)
i sam zaglosuje ktowie czy nie na foty osob ktore niekoniecznie kocham :) ale taki wlasnie jest ten fan :)

natomiast zastanawia mnie co innego
dlaczego ilosc odwiedzajacych dane kategorie zdjec do glosowania jest tak rozna?
na jedna kat weszlo ponad 900 ludkow
a na inne 700 z hakiem?
Nikt nie wie (z tych wchodzacych pierwszy raz) ktora kategoria zawiera jakie fotki (specjalne nie nazwalismy kategorii) :)

olkuszanin
27-10-2009, 01:07
Nie dorabiam sobie żadnych teorii spiskowych, uważam po prostu że członkowie forum jako społeczność - powinni o istniejącym tak poważnym błędzie forum wiedzieć, również traktuję udział i możliwość głosowania jako świetną zabawę, jak już wcześniej napisałem cieszy mnie fakt iż jedna z moich prac się znalazła w jednej z kategorii, zdjęcia wysłałem w ostatnich minutach po namowie jednego ze starych forumowiczów.
Sam jako użytkownik forum nie jestem zbyt gadatliwy, nie uważam i nie dostrzegam jakiegokolwiek stronnictwa w tworzeniu kalendarza, lecz w sytuacji takiego błędu w forum na który trafiłem przypadkiem w dziecinnie prosty sposób, uważam że powinni się inni wypowiedzieć czy jest sens w takim wypadku głosować, ja uważam ze stanowczo poprzez taki błąd - NIE.
Jestem pewny że błąd nie jest wynikiem celowym, czy jakiegoś matactwa czy stronnictwa, i dlatego tym bardziej uważam że podając do publicznej wiadomości informację o istniejącym bug-u w forum dyskusja która wywiązałaby się wyszła by na dobre dla samego Kalendarza. Po prostu przy tym co jest, całe głosowanie przeczy formie , regulaminowi i wszelkim zasadą z tym związanym.
Ciężko mi umotywować faktami moją wypowiedź bo zapewne do czasu wypowiedzenia się przez adminów, zostałby post usunięty,. Sądzę że modrość i doświadczenia organizatorów pozwoli wybrnąć z tej sytuacji i na pewno nie zaszkodzi to całej zabawie z kalendarzem.

Szuwar
27-10-2009, 01:18
Nie dorabiam sobie żadnych teorii spiskowych, uważam po prostu że członkowie forum jako społeczność - powinni o istniejącym tak poważnym błędzie forum wiedzieć,

Uważam nawet, że mamy do tego prawo :-D Możesz szerzej .....

everyman
27-10-2009, 01:25
olkuszanin: Trochę racji pewnie masz, ale cały problem polega na tym, że gdybyś nie napisał o błędzie to 99,9% użytkowników by o nim nie wiedziała. Teraz co drugi cwaniaczek może zacząć googlować w celu szukania luk w skryptach forum - liczę jednak, że takich tu nie ma. Trzeba było po cichu napisać PW do któregoś z moderatorów i sprawa pewnie zostałaby załatwiona. Poza tym administratorzy mają możliwość weryfikacji uczciwości wyników tak małych ankiet, które wymuszają posiadanie konta na forum - więc nie ma czego się bać; jeśli ktoś dopuści się nadużycia to zostanie to raczej wyłapane.
pinokio, stig: Dzięki... nie jest to pewnie idealne rozwiązanie, ale wydaje mi się sensowne. :)

Akszugor
27-10-2009, 01:26
natomiast zastanawia mnie co innego
dlaczego ilosc odwiedzajacych dane kategorie zdjec do glosowania jest tak rozna?
na jedna kat weszlo ponad 900 ludkow
a na inne 700 z hakiem?
Nikt nie wie (z tych wchodzacych pierwszy raz) ktora kategoria zawiera jakie fotki (specjalne nie nazwalismy kategorii) :)

Pytanie czy system rejestruje każde wejście po IP lub innym identyfikatorze czy też maszynowo zlicza ilość wejść.
Jeśli maszynowo, może to być powodem, iż niektórzy najpierw oglądają kategorie, a później wchodzą do wybranych i głosują na swe upatrzone cele.

Ja przejrzałem wszystkie i w każdej oddałem głosy.

Mnie tylko zastanawia czy to ględzenie o spiskach, fałszach i tysiącach innych powodów do ględzenia, nie zaważy na terminowości i sprawności w druku kalendarza.
W pracy już odmówiłem kalendarza na przyszły rok z radością na ustach, że kupię dwa (do domu i do urzędu) z NKP :mrgreen:

kyllan
27-10-2009, 10:15
--- zakrzyczałem o błędach i wynikach głosowania, lecz zostałem wycięty przez MarS-a , poczekam więc na odzew od administratorów,


Mówisz o widocznej różnicy w ilości miejsca na wykres :?: Jeżeli tak to baaaardzo Cię zaskoczą wyniki :).


Pozdrawiam,
Maciek

wizja
27-10-2009, 11:14
Mówisz o widocznej różnicy w ilości miejsca na wykres :?: Jeżeli tak to baaaardzo Cię zaskoczą wyniki :)

a ja już kurde myślałem, że tak mi pięknie poszło z drugim miejscem ;) hm, mam tylko nadzieję, że z wynikami nie jest odwrotnie niż pokazuje... :mrgreen:

żółto-czarny
27-10-2009, 11:21
Pytanie czy system rejestruje każde wejście po IP lub innym identyfikatorze czy też maszynowo zlicza ilość wejść.
Jeśli maszynowo, może to być powodem, iż niektórzy najpierw oglądają kategorie, a później wchodzą do wybranych i głosują na swe upatrzone cele.
Oddałem głosy na razie w 4 kategoriach, a pozostałe szybko przejrzałem i zostawiam sobie decyzję na później.
Inna uwaga techniczna - czy komuś poza mną udało się oddać w jednej z kategorii 4 głosy? :???: Jak wtedy mechanizm ankiety zaliczy punkty, dla pierwszych 3 z listy?

madmips
27-10-2009, 11:42
nie wiem, nie doszedłem w żadnej kategorii nawet do 3'ech ;) ale nie dlatego, że nie mogłem...

hesja
27-10-2009, 22:07
Oddałem głosy na razie w 4 kategoriach, a pozostałe szybko przejrzałem i zostawiam sobie decyzję na później.
Inna uwaga techniczna - czy komuś poza mną udało się oddać w jednej z kategorii 4 głosy? :???: Jak wtedy mechanizm ankiety zaliczy punkty, dla pierwszych 3 z listy?

oddajac 4 glos zdasz sie na admina (kyllana) ktory dowolny 1 glos usunie :D

oddawajmy po 3 głosy

żółto-czarny
27-10-2009, 22:24
To ja poproszę o usunięcie ostatniego w kat. II (jeśli nie jest za późno) ;)

hesja
27-10-2009, 23:37
mysle ze kyllan to zalatwi
chocby przez awatara ktory....
heh cale dziecinstwo z tygrysami :)

wizja
27-10-2009, 23:53
Mówisz o widocznej różnicy w ilości miejsca na wykres :?: Jeżeli tak to baaaardzo Cię zaskoczą wyniki :).

dla wszystkich niedowiarków na potwierdzenie (nie żebym ja nie wierzył kyllanowi ;)) zrobiłem mini-test. Poniżej dwa zrzuty głosowania nałożone na siebie, czerwone jest głosowaniem późniejszym (czyli powinno się zawsze kurczyć lub zawsze wydłużać), a różnica w słupkach wynosi 11 głosujących. Jak widać, raz czerwony jest krótszy, raz dłuższy - ergo ktoś musiałby czasem odejmować głosy, a więc ten "bug" faktycznie nic nie pokazuje. cbdu ;) uf, jest nadzieja ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://strzelecki.org/tmp/glosowanie.jpg)

hesja
28-10-2009, 00:16
dla mne i tak o czym piszecie to czarna magia :)
znam tylko dwa "bugi"
rzeke i tego pisanego przez "ó"
:)

Szuwar
28-10-2009, 00:42
dla wszystkich niedowiarków na potwierdzenie (nie żebym ja nie wierzył kyllanowi ;)) zrobiłem mini-test. Poniżej dwa zrzuty głosowania nałożone na siebie, czerwone jest głosowaniem późniejszym (czyli powinno się zawsze kurczyć lub zawsze wydłużać), a różnica w słupkach wynosi 11 głosujących. Jak widać, raz czerwony jest krótszy, raz dłuższy - ergo ktoś musiałby czasem odejmować głosy, a więc ten "bug" faktycznie nic nie pokazuje. cbdu ;) uf, jest nadzieja ;)


Cokolwiek napisałeś i do czegokolwiek doszedłeś to:


dla mnie i tak o czym piszesz to czarna magia :)
znam tylko dwa "bugi"
rzeke i tego pisanego przez "ó"
:)

Tego drugiego chętnie bym poznał :-D

Jacek_Z
28-10-2009, 00:51
dla wszystkich niedowiarków na potwierdzenie (nie żebym ja nie wierzył kyllanowi ;)) zrobiłem mini-test. Poniżej dwa zrzuty głosowania nałożone na siebie, czerwone jest głosowaniem późniejszym (czyli powinno się zawsze kurczyć lub zawsze wydłużać), a różnica w słupkach wynosi 11 głosujących. Jak widać, raz czerwony jest krótszy, raz dłuższy - ergo ktoś musiałby czasem odejmować głosy, a więc ten "bug" faktycznie nic nie pokazuje. cbdu ;) uf, jest nadzieja ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://strzelecki.org/tmp/glosowanie.jpg)
Obciąłeś prawą stronę, tam gdzie pusto? Sądzę, że słupki pokazują %. Słupek na całą długośc to 100%. Więc jak jeden słupek rośnie to drugi sie kurczy. To tłumaczy to co piszesz.
Przy wielokrotnym wyborze sumuje sie nie do 100%, a do kilkuset %.

jm
28-10-2009, 01:11
Podobnie jak Sławek.... totalnie nie wiem o czym mowa. Bugi, słupki, co się kurczą albo wydłużają;), procenty.
Ależ ten świat bogaty....
Katastrofa jakaś, jak dla mnie:shock:

wizja
28-10-2009, 01:14
Obciąłeś prawą stronę, tam gdzie pusto? Sądzę, że słupki pokazują %. Słupek na całą długośc to 100%. Więc jak jeden słupek rośnie to drugi sie kurczy. To tłumaczy to co piszesz.
Przy wielokrotnym wyborze sumuje sie nie do 100%, a do kilkuset %.

chyba nie bardzo, bo na tym przykładzie akurat, jeden się kurczy, drugi wydłuża, a pozostałe się nie zmieniają. Po prawej jest już tylko napis "The results are hidden". Niewątpliwie coś tu się pokazuje, ale skoro kyllan mówi, że to ma się nijakdo wyników, to ja mu wierzę :)

no generalnie mniejsza o to, ale trzeba jakoś podtrzymywać wątek ;)

Wasz Detektyw ;)

Jacek_Z
28-10-2009, 01:50
chyba nie bardzo, bo na tym przykładzie akurat, jeden się kurczy, drugi wydłuża, a pozostałe się nie zmieniają.Przykład: Jeśli jeden słupek najpierw obrazuje 25%, a drugi 45%, po zmianach jeden 30%, a drugi 40 % to wszystko jest jak powinno. Pierwszy sie wydłuzył 25->30, drugi skurczył 45->40. Razem dają 70% (25+45 i 30+40), więc pozostałe słupki nie zmieniają długości. Przypomina, że suma nie musi wynosić 100%.

wizja
28-10-2009, 10:46
Przykład: Jeśli jeden słupek najpierw obrazuje 25%, a drugi 45%, po zmianach jeden 30%, a drugi 40 % to wszystko jest jak powinno. Pierwszy sie wydłuzył 25->30, drugi skurczył 45->40. Razem dają 70% (25+45 i 30+40), więc pozostałe słupki nie zmieniają długości. Przypomina, że suma nie musi wynosić 100%.

Naprawdę się staram, ale nie rozumiem :) Może źle to opisałem... niebieskie słupki to głosowanie x osób powiedzmy o 15.00, czerwone słupki to to samo głosowanie ale o 18.00 i głosowało +11 osób :) MZ słupki nie są ze sobą powiązane wcale, lub są powiązane wszystkie. Tak to widzę :) Bo dlaczego miałoby to dotyczyć tylko 2 z 8 słupków? Głosuję na 1. "słupek" i który 2. wtedy miałby się zmienić? Myślę, że gdyby były powiązane %-owo to po wydłużeniu jednego, wszystkie pozostałe by się skurczyły (po jednym oddanym głosie).

Ale dyskusja :) Trzeba chyba jakoś zabić czas czekając na wyniki ;)

PS dobra, gdzie jest ta kawa... ;)

Jacek_Z
28-10-2009, 11:11
.. Głosuję na 1. "słupek" i który 2. wtedy miałby się zmienić? Myślę, że gdyby były powiązane %-owo to po wydłużeniu jednego, wszystkie pozostałe by się skurczyły (po jednym oddanym głosie).
no i chyba tak właśnie jest.
patrzę na inne ankiety i wygląda na to, że słupki pokazują procenty.

wizja
28-10-2009, 11:33
no i chyba tak właśnie jest.
patrzę na inne ankiety i wygląda na to, że słupki pokazują procenty.

przypatruję się tym wklejonym słupkom i faktycznie możesz mieć rację - nie jestem w stanie powiedzieć, czy ze słupków, które wydawały mi się niezmienione nie ubył np. 1%... Musiałbym poobserwować raczej kod strony
np.
img src="clear.gif" alt="" height="10" width="157" - tu będzie widać różnicę 1px :)

kyllan
28-10-2009, 12:14
Tak, tak :). Zdziwienie wasze będzie wielkie.

wizja
28-10-2009, 12:27
Tak, tak :). Zdziwienie wasze będzie wielkie.

Jak już pisałem, wierzę Ci na słowo, a tu to takie gdybanki nad systemem i dla uspokojenia (i tak pewnie spokojnych) forumowiczów ;)

No i mam przykład liczbowy, który zaprzecza łączeniom %-wym słupków :) Druga kolumna pokazuje stan po zagłosowaniu jednej osoby (liczby są szerokością słupka, nie ilością głosów).

167 167
183 183
179 179
105 105
161 161
109 109
113 113
169 169
157 155 <-------------
179 179

PS nie, nie nudzę się :P

Sl@wcio
28-10-2009, 12:31
.....głosowaniu jednej osoby (liczby są szerokością słupka, nie ilością głosów).

167 167
183 183
179 179
105 105
.......

Tobie ten nick naprawdę pasuje ;-) Badacz pisma jesteś ;-) i to wizjonerski.

wizja
28-10-2009, 13:27
Tobie ten nick naprawdę pasuje ;-) Badacz pisma jesteś ;-) i to wizjonerski.

dobra, sprowokowałeś mnie ;)

ostatnie cyferki z mojej strony, ale chyba to załatwi sprawę ostatecznie :)

W drugim słupku zagłosowała jedna osoba (w stosunku do pierwszego słupka). W trzecim słupku zagłosowała także jedna (w stosunku do drugiego). Jak widać, szerokość słupka raz maleje, raz rośnie. Ok, już nie zanudzam :mrgreen:

167 167 167
183 183 185 <-----
179 179 179
105 105 105
161 161 161
109 109 109
113 113 113
169 169 169
157 155 157 <-----
179 179 177 <-----

Sl@wcio
28-10-2009, 13:46
Jak widać stosunek słupka do słupka nie jest wprost proporcjonalny do innych słupków które mogą wydawać się wzorcem. Zatem wyprowadzane wnioski mogą być błędne. Wniosek jest jeden - trzeba poczekać na koniec głosowania ;-)

Pumexior
29-10-2009, 18:33
A ja mam takie pytanie: wyniki można będzie poznać zaraz po zakończeniu glosowania tj. o 23.59 czy trzeba będzie poczekać do rana?

b202
29-10-2009, 18:58
A ja mam takie pytanie: wyniki można będzie poznać zaraz po zakończeniu glosowania tj. o 23.59 czy trzeba będzie poczekać do rana?

zaraz po zakończeniu będą

everyman
29-10-2009, 20:07
Gratuluję zwycięzcom. Widzę, że wygrały najlepsze fotografie, chociaż nie zawsze pokrywają się one z moimi głosami.
Dzięki również wszystkim za głosy na moje gnioty. W tym roku się nie udało, ale w przyszłym podeślę lepsze pstryki. ;)

...to tak na wypadek, gdybym poszedł spać przed północą (lub coś by się przeciągnęło). :p

Pumexior
29-10-2009, 20:16
Gratuluję zwycięzcom. Widzę, że wygrały najlepsze fotografie, chociaż nie zawsze pokrywają się one z moimi głosami.
Dzięki również wszystkim za głosy na moje gnioty. W tym roku się nie udało, ale w przyszłym podeślę lepsze pstryki. ;)

...to tak na wypadek, gdybym poszedł spać przed północą (lub coś by się przeciągnęło). :p

No i dałem się nabrać :) Problem w tym że pisze że ankiety skończą się około 11 rano jutro :) To jak w końcu?

hesja
29-10-2009, 20:26
zakonczymy dzis o polnocy zgodnie z Regulaminem
i mam sugestie:

JAK KTOS NIE ODDAL GLOSU TO NIECH SZYBKO DZIAŁA
BO W KILKU KATEGORIACH NIEKTÓRE FOTKI IDĄ ŁEB W ŁEB
I BOJE SIĘ ALE MOŻE TAK BYĆ, ŻE JEDEN GŁOS PRZEWAŻY SZALĘ...

co gorsza nie żartuję

hesja
29-10-2009, 20:33
dla przykładu:
w jednej z kategorii trzy zdjecia maja teraz 1 miejsce i maja tyle samo głosów

rainer
29-10-2009, 20:36
Co do głosujących to jest ich bardzo mało podług zeszłego roku. :neutral: