PDA

Zobacz pełną wersję : [ Pozostałe ] teddy | hang | on



everyman
06-10-2006, 16:59
pierwsza oficjalna fota na tym forum z mojej strony :)
jest nieco większa, więc daję w takiej formie...

teddy | hang | on

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/img134/5504/teddyhangonld2ef1.jpg)
d80 + 18-70

pozdrawiam

zhao-zhuxi
06-10-2006, 23:29
Oj, masakra... Raczej niesmaczna, niestety... No i kaloryfer jako tło? ...

everyman
06-10-2006, 23:47
kaloryfer jest celowo - jakieś tło było potrzebne, grzejnik oraz panele z listwą kojarzą się z domem (nie miało być sterylnie i biało)... myślałem jeszcze o drzwiach, jednak wtedy fotka byłaby zbyt jednolita kolorystycznie...
odnośnie niesmaczności to lubię kadry w tym klimacie
w swoim dorobku mam jeszcze kilka określanych jako drastyczne, ale nie są 'nikonowskie', bo wyszły z z3 :p
np 'aborcja': http://www.obiektywni.pl/upload/real/8/36902_273092.jpg
lub coś takiego - 'tory to nie plac zabaw': http://www.obiektywni.pl/upload/real/11/51557_924591.jpg (UWAGA: ślimaka już nie było)

dzięki za szczerą opinię – takie liczą się dla mnie najbardziej
pozdrawiam

zhao-zhuxi
06-10-2006, 23:57
odnośnie niesmaczności to lubię kadry w tym klimacie

Oczywiście, to wszystko kwestia gustu ;)
Pozostałe dwa zdjęcia, do których dałeś linki, znajduję daleko lepszymi na przykład. Drastyczność drastycznością, ale dla mnie poprostu istnieją granice, które mi trudno przekroczyć. Pluszowy miś kojarzy się nierozerwalnie z dziećmi, dziecństwem... I to właśnie ta granica. A fotografie tego typu wzbudzają zwykle dość gwałtowne uczucia.

Dyziek
07-10-2006, 00:18
To z skorupką ślimaka mi się podoba. Co do tego z misiem to myśle podobnie jak zhao-zhuxi.

Lolas
07-10-2006, 08:35
To z skorupką ślimaka mi się podoba. Co do tego z misiem to myśle podobnie jak zhao-zhuxi.


Ja mysle odwrotnie: negatywne odczucia mam w stosunku do niepotrrzebnie zabitego slimaka, natomiast misiowi raczej nic sie nie stalo ;-) Oczywiscie rozumiem skojarzenia z dziecinstwem itd. zawsze jednak podobaly mi sie foty w tym klimacie. Przypomina mi sie mis z rozpruta glowa, w ktorej umieszczono zakrwawiony mozg jakiegos zwierzaka (zakladam, ze nie zostal zabity w celu pozyskania mozgu do fotografii ;-)) Przy tej focie powieszony misio wyglada naprawde malo szokujaco :-)

Dyziek
07-10-2006, 16:03
Lolas, może ślimaczek zostawił chate i żyje bez niej;-)

Andre
07-10-2006, 17:16
zdjęcie jest rewelacyjne. nic bymw nim nie zmienił

everyman
07-10-2006, 23:10
thx za odwiedziny...
pora na kolejną fotkę


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/4836/dezaprobatazk7.jpg)
d80 + 18-70

pozdrawiam wszystkich dobitych polską polityką...

--- edycja ---------
PS jeszcze kilka słów odnośnie zamysłu przy fotce 'teddy|hang|on':
kaloryfer miał zaakcentować 'dom', czyli naturalne środowisko misia - miejsce jego problemów...
kolor ściany rzeczywiście przy niektórych ustawieniach monitora wpada w nieprzyjemny odcień, jednak ta delikatna tonacja miała wyeksponować misia i czerwoną wstążkę stanowiącą ważny element historii
przedstawiona historia miała być prosta, a zarazem nieobojętna w odbiorze... samobójstwo małego misia pozostawionego samego z wszystkimi problemami... jak to ujęła pewna obiektywna osoba: 'jednoczesna groteska i symbol'...
zwróćcie uwagę na wyciągniętą łapę z czerwoną wstążką biegnącą w stronę odbiorcy - prośba o pomoc... ta sama wstążka stała się 'katem' w ostatnim kadrze, ich dobór jest nieprzypadkowy... również fakt podpisania każdego z nich członami głównego tytułu - stanowią one podtytułu...
gra słów jest także istotna, 'hang on' znaczy zarówno 'wytrzymać', jak i 'wieszać się'
oczywiście inna interpretacja jest również dopuszczalna :)

Andre
07-10-2006, 23:26
Gratuluje dobrych pomysłów i dobrego wykonania. Ostatnie najmniej mi sie podoba ale musze przyznac ze i tak jest miłe dla oka

zhao-zhuxi
09-10-2006, 07:36
No ostatnie ze względu na wymowę i aluzje jest wręcz doskonałe! ;)

everyman
11-10-2006, 21:19
dzięki za opinie

heh... widzę, że pomimo edycji 'tematu' wątku, na stronie nie uległ on zmianie...

Heimdall
11-10-2006, 21:24
ciekawy pomysł na zdjęcie

everyman
14-10-2006, 12:45
Heimdall: na które zdjęcie? ...bo wrzuciłem dwa :P
a tak serio: dzięki :)

Nemeth
15-10-2006, 00:43
Witam
Wszystkie zdjecia sa swietne. Kazde z innego powodu. Ale kazde niesie przeslanie. Zdjecie z misiem jest wyjatkowo wymowne. Niektorych jak widac moze szokowac taki kontrast ale dzieki niemu zdjecie pozostaje chwile dluzej w glowie. Zmusza do myslenia.
Swietne, swietne...
Wiecej fotografii prosze ;)
Pozdrawiam

vuki
15-10-2006, 11:36
od dzis twoja tworczosc jest pod moim nadzorem;)
oczywiscie za pomyslowosc:)

Siupes
15-10-2006, 23:05
...dezaprobata jest spoko, fajnie by bylo gdyby to byla prawa reka z dlugopisem, i lezace nozyczki, i jakis kupon do glosowania, czy na czym sie tam teraz glosuje (odnosnie wyborow... ktore kojaza mi sie z glosowaniem).
aborcja tez ok,
teddy hang on troche niedopracowane ale pomysl tez spoko,
dawaj wiecej :)

Czornyj
15-10-2006, 23:24
Zasadniczo wszystko było by super, jest tylko jeden mały niuans:
- nawet najlepszy kawał można zarżnąć zapominając puenty. I vice versa.

zhao-zhuxi
19-10-2006, 07:12
widac moze szokowac taki kontrast ale dzieki niemu zdjecie pozostaje chwile dluzej w glowie. Zmusza do myslenia.

No to akurat bez wątpienia. ;)

everyman
19-10-2006, 15:06
Nemeth: będę wrzucał, jeszcze moje różne stare dziwactwa na to forum :) ale nie chce go zbytnio zasypać - kilka kadrów w przeciągu ostatniego czasu się mi uzbierało...
Czornyj: true - rozumie że mówisz o dezaprobacie... rzeczywiście niedomówienie było by lepsze
zhao-zhuxi: i o to właśnie chodzi :D

pozdrawiam

Karrlos
20-10-2006, 14:25
Jedynka mocna.
Od razu wpadł mi do głowy taki pomysł: na pierwszym zdjęciu było dziecko i nawet same ręce z prezentem.
Darczyńcy poszli, dziecko zostało samo, po co mu miś - dom dziecka.

Dwójeczka - nadawałaby się do artykuły z Wysokich Obcasów - pisali o ludziach, którzy się tną.
Prosty przekaz z objaśnieniem.

Jedne z lepszych zdjęć z przekazem.

everyman
28-10-2006, 21:32
dzięki

Czornyj
03-12-2006, 04:32
Jedne z lepszych zdjęć z przekazem.

To pytanie za 100 punktów - jaki jest przekaz tych zdjęć? Bo jak dla mnie to te zdjęcia nie mają żadnego przekazu. Są zabawne, trochę w klimacie "Happy Tree Friends" gdzie cukierkowate, bajkowe zwierzaczki giną w możliwie krwawy, sadystyczny i paskudny sposób. Ale gdzie tu przekaz?