PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wgraniem i edytowaniem tekstur w PS CS4



Piekielnica
25-08-2009, 17:48
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w sprawie wgrania nowych tekstur do Psa. Ściągnęłam sobie pare fajnych w formacie jpg i ni jak nie wiem gdzie - w który folder mam to wrzucić, aby po odpaleniu Psa były widoczne.
Podejrzewam, że format jpg powinien być zmieniony na jakiś inny, tylko nie wiem na jaki.
Poza tym kombinowałam jak koń z wozem :D pod góre otwierając 2 obrazy - właściwy i teksturę, pracując na warstwach, dodawałam warstwę tekstury do zdjęcia , zmieniałam poziom krycia dla tekstury oraz kanał mieszenia i wychodzi mi jedna wielka kupa gniota :(
Może przybliżę jaki zbliżony efekt chciałabym osiągnąć - posiadam oryginalną teksturę, użytą na tym zdjęciu
http://www.digart.pl/praca/4135879/Alex.html.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

pawel
25-08-2009, 18:24
Poza tym kombinowałam jak koń z wozem :D pod góre otwierając 2 obrazy - właściwy i teksturę, pracując na warstwach, dodawałam warstwę tekstury do zdjęcia , zmieniałam poziom krycia dla tekstury oraz kanał mieszenia
I dokładnie tak dalej musisz kombinować, tylko do eksperymentów włącz maski, lub gumkę :)

Piekielnica
25-08-2009, 18:26
gumka i maska to wiadomo - jednak to co mi wychodzi nie podoba mi sie - albo jest zbyt jaskarawe albo sprane albo tekstura za mało widoczna :( Daleko do tego co podałam jako przykład

pawel
25-08-2009, 18:59
Krzywe, tryby mieszania i maska, to jest wszystko. Gotowego rozwiązania nie ma, bo dla różnych zdjęć i różnych tekstur na pewno zrobisz inaczej.
Robisz dobrze, ale może za mało prób, skoro nie wychodzi Ci porządany efekt.
Pamiętaj, że możesz zmienić kontrast tekstury, zduplikować ją itd itd. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Piekielnica
25-08-2009, 19:07
Paweł wiekie dzięki - będę próbować do skutku, myślałam, że jeszcze coś innego w tym jest :)